Pin It

oc samochoduZ policyjnych statystyk wynika, że w 2015 roku w Polsce zostało skradzionych ponad 13 000 samochodów. Na wypłatę odszkodowania z tego tytułu mogli jednak liczyć tylko ci, którzy wcześniej wykupili ubezpieczenie Autocasco. Pomimo tego jednak, wciąż bardzo mało kierowców decyduje się na zakup polisy tego rodzaju. Oczywiście nie każdy samochód wymaga wykupienia AC, jednak właściciele niektórych pojazdów powinny rozważyć zakup tego typu. Autocasco nie tylko chroni posiadacza pojazdu, ale gwarantuje również likwidację szkody, która została spowodowana na własnym samochodzie.

Kto powinien kupić AC?

Najczęściej ubezpieczenie tego rodzaju opłaca się w wypadku zakupu drogich oraz nowych aut. Dodatkowo, jeśli przykładowo kierowca zarysuje lakier ze swojej winy, nie będzie musiał ponosić kosztów jego naprawy, a wypadku drogich modeli, koszty tego rodzaju mogą być również znacząco wyższe.
Im starszy oraz tańszy samochód, tym mniejsze zainteresowanie posiadaczy możliwością zakupu AC. Jednak nawet ci, którzy posiadają starsze samochody powinny się zastanowić nad wykupieniem ubezpieczenia tego rodzaju.

 

Wzrastająca liczba przestępstw związanych z kradzieżą samochodów jest ważnym czynnikiem w tego rodzaju dywagacjach. Na rynku ubezpieczeń pojawia się coraz więcej produktów przygotowanych z myślą o indywidualnych potrzebach właścicieli pojazdów. Jedną z ciekawych firm oferujących bardzo korzystne ubezpieczenie tego typu jest Lancaster Insurance https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/, które daje możliwość dostosowania polisy do indywidualnych potrzeb klientów.

W pakiecie taniej.

Często firmy oferują również zniżki w wypadku zakupu polisy AC, jeśli klient zdecyduje się na zakup kilku ubezpieczeń u jednego ubezpieczyciela. Najbardziej popularnym pakietem jest OC+AC. Decydując się na zakup pakietu warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również i na zakres ochrony, która w tym wypadku jest najważniejsza. O ile w przypadku ubezpieczenia OC klient zawsze zostaje objęty taką samą ochroną, o tyle w przypadku AC należy dokładnie przeanalizować warunki danej oferty, a szczególną uwagę zwrócić na: udział własny, amortyzację części, sumę ubezpieczenia, franszyzę integralną, sposób naprawy samochodu. Warto również wziąć pod uwagę, że niekiedy ubezpieczyciel AC może wymagać zainstalowania różnego rodzaju zabezpieczeń antykradzieżowych.

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x