W Resku o godzinie 11-tej odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy na rynku miejskim zebrali się mieszkańcy, uczniowie oraz przedstawiciele władz samorządowych i kościoła, by wspólnie zaśpiewać 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego delegacja władz samorządowych złożyła wieńce przy pomniku - tablicy poświęconej mjr Henrykowi Sucharskiemu, przy pomniku poległych w walce o wolność i niepodległość ojczyzny 1939-1945 oraz na kwaterze wojennej żołnierzy I Armii Wojska Polskiego na cmentarzu w Resku.

Zapalono również znicze na grobie ppor. Wiktora Sumińskiego, ps. Kropidło oraz na grobie por. Jana Muszyńskiego.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Resku

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.