Pin It

Jedenastego listopada 1989 roku w wolnej Polsce po raz pierwszy w Goleniowie została zorganizowana impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tej imprezy było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, które po latach zostało przywrócone ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku.

Poprzez organizację imprezy sportowej – biegów dzieci, młodzieży i dorosłych Goleniów zapoczątkował sportowe świętowanie kolejnych rocznic Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To w Goleniowie nieprzerwanie od 30 lat są organizowane najstarsze biegi w Polsce upamiętniające ten ważny dla Polaków dzień Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku szczególne jubileusze, bo 11 listopada 2018 roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów i 30- lecie Goleniowskiej Mili Niepodległości. Tradycją stało się zapraszanie do Goleniowa znanych i utytułowanych sportowców. W tym roku gościć w Goleniowie 11 listopada będziemy utytułowanych lekkoatletów którzy biegać będą z przedszkolakami m.in. Joanna Fidorow, Marcin Nowicki, Piotr Lisek, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys.

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyła w tej imprezie grupa lekkoatletyczna działająca przy ZS w Resku. Jak na debiutujących zawodników spisali się nasi uczniowie bardzo dobrze. Oprócz biegaczy z Reska byli również zawodnicy z: LA V Bergen, LKS Pomorze Stargard, UKL Ósemka Police, UKS Szczecin, UKS Goleniów, UKS Wolin, UKS Dobra, FASE Szczecin, PSP Wolin, UKS Wysoka Kamińska, Pyrzyce, Nowogard i wiele innych miast. W każdym biegu wystąpiło ok. 300 biegających dzieciaków.

Wyniki biegów:
II – miejsce – Julia Grabowska – rocznik 2009-2008
V miejsce – Maria Habrych – rocznik 2009-2008
VII miejsce – Tomasz Pochwała – rocznik 2009 – 2008
IX miejsce – Marcelina Kęsy – rocznik 2009 – 2008

Pozostali zawodnicy zakwalifikowali się na miejscach od 10 – 20 m.in. Nadia Sałapata, Lena Znajewska, Julian Piórkowski, Maja Perka, Wiktor Gutowski, Maja Mucha.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, kubek, bidon a zawodnicy z miejsc I –VI nagrody rzeczowe w postaci plecaków.

Gratulujemy świetnych wyników i jesteśmy bardzo dumni z naszych „małych” bohaterów.

Trenerzy: Justyna Granowska i Arkadiusz Majewski

Dekoracja zawodników:

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x