W środę, 21 listopada br. w godzinach wieczornych odbyły się ćwiczebne loty Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec krążący nad miastem wzbudził zainteresowanie mieszkańców.

Jak się okazało, maszyna Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podobne manewry wykonywała w innych rejonach naszego powiatu, m.in. w Łobzie i Węgorzynie. 

- W minionym tygodniu realizowane były ćwiczenia w Szczecinie dotyczące szkolenia pilotów do odbywania lotów nocnych przy użyciu gogli noktowizyjnych. Szkoleni byli jedni z najbardziej doświadczonych pilotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego również na instruktorów, by mogli prowadzić ćwiczenia dla kolejnych pilotów. Szkolenie jest już zakończone - poinformowała nas Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Najbliższa naszej lokalizacji baza LPR znajduje się na lotnisku w Goleniowie. Stacjonujący tam śmigłowiec - Ratownik 11, dyżuruje w godzinach 7:00 - 20:00. Czyli o tej porze roku może się zdarzyć, że będzie wykonywał misje ratowniczą w zupełnej ciemności. Jak nas poinformowała Kinga Czerwińska z LPR, o tym czy lot będzie realizowany w warunkach nocnych ostatecznie decyduje pilot. Na tę decyzje wpływają różne czynniki, m.in warunki pogodowe.

 

Na terenie Reska lądowiskiem gminnym jest stadion miejski przy Alei Wolności. Podczas nocnego lądowania w warunkach lotu ratowniczego, załoga śmigłowca korzysta z asysty straży pożarnej. 

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.