Pin It

Ruszyła budowa chodnika w Łabuniu Wielkim wraz ze zjazdami do posesji. Rozpoczęły się również prace modernizacyjne budynku w którym będzie świetlica wiejska.

Jak nas poinformował Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie, Wykonawcą robót budowlanych jest PPUH DROKON Kazimierz Jasik z siedzibą w Świdwinie. Wartość robót budowlanych wynosi 205.054,51 zł brutto. Planowane zakończenie prac ustalono do dnia 22.12.2018 r.

Połowę wartości inwestycji drogowej dofinansowała gmina Resko.

Świetlica w Łabuniu Wielkim została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Powstanie w już istniejącym budynku który zostanie zmodernizowany. Wykonawcą robót jest firma ZUBiK Resko.

Jak nas wcześniej poinformowała Patrycja Wypijewska, specjalista ds. inwestycji i budownictwa gminy Resko, w konkursie ogłoszonym przez PROW można było uzyskać dofinansowanie do 500 tys. złotych na daną miejscowość. Resztę środków musi dołożyć gmina Resko.

Maksymalne dofinansowanie jakie mogliśmy uzyskać w tym projekcie wynosi  63,63% danej inwestycji. Średnio budowa jednej świetlicy wraz z wyposażeniem pochłonie kwotę około 700 tys. złotych. W tym roku inwestycja będzie realizowana w Dorowie, również w tym roku częściowo Łabuń Wielki i Starogard. W Łabuniu Wielkim będzie to przebudowa istniejącego budynku, w Starogardzie będzie to przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku przy Szkole Podstawowej, natomiast w Dorowie powstanie zupełnie nowy obiekt .

Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02

Resko24.pl

 

Komentarze  

Ela
+38 # Ela 2018-11-24 20:10
Jak nic , musi być położona nowa nawierzchnia asfaltowa , a to wiąże się z nową drogą do Iglic :lol:
Zgłoś administratorowi
Andrzej Nowak
+34 # Andrzej Nowak 2018-11-24 22:47
Mogę Ela zagwarantować,że nowa nawierzchnia asfaltowa Łabuń- Iglice jest przypieczętowana na 2019r walka moja i twoja trwała przez kilka lat i zwodzono nas obietnicami teraz mamy pewność.
Zgłoś administratorowi
Inka
+1 # Inka 2018-12-07 10:30
Mam nadzieje tylko ,że chodnik położony będzie NIE TYLKO NA ŚRODKU WIOSKI . na obrzeżach tez mieszkają ludzie z małymi dziecmi.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x