Dzisiaj, 27 listopada około godz. 10.00 zauważono ogień w jednym z domów w Bełcznej, gm. Łobez. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej i karetkę. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zaprószenia ognia doszło podczas rozpalania w piecu. W konsekwencji zapaliły się drewniane schody. Kobieta przebywająca w mieszkaniu, widząc to zdarzenia zasłabła. Szczęśliwie, dym wydobywający się z budynku został zauważony i powiadomiono straż pożarną.

Przybyły na miejsce pierwszy zastęp straży pożarnej z JRG Łobez, zdołał ewakuować nieprzytomną kobietę. Wezwano karetkę, ratownicy medyczni przetransportowali kobietę do szpitala.

Akcja ratowniczo - gaśnicza trwała około godziny. W sumie pożar gasiły cztery zastępy straży pożarnej. Dwa zastępy z OSP Resko i dwa z JRG Łobez.

 

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.