W dniu 4 grudnia 2018 r. w tętniącej wesołym współzawodnictwem Hali Sportowo – Widowiskowej w Łobzie odbył się XI Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, która ma na celu nie tylko upowszechnianie sportu w Powiecie Łobeskim wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych ale także promocję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w ruchu”.

Gośćmi honorowymi łobeskich przyszłych mistrzów olimpijskich byli: Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej – Stanisław Kopeć, polski żeglarz, uczestnik Zawodów Przyjaźni w 1984 r. – Janusz Olszewski, kolarz, olimpijczyk z Tokio z 1964 r. i Meksyku z 1968 r. triumfator Tour de Pologne w 1964 – Rajmund Zieliliński oraz Tomasz Paciejewski – Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie.

Do rywalizacji zespołowej polegającej na udziale w serii wyścigów sprawnościowych przystąpiły reprezentacje najmłodszych sportowców z 5 gmin: Węgorzyna, Radowa Małego, Łobza, Reska i Dobrej. Łącznie w bardzo emocjonującej rywalizacji uczestniczyło 210 dziewczynek i chłopców z klas I, II i III. Rozegrano wiele konkurencji, które wymagały od dzieci wszechstronnej aktywności ruchowej.

Puchar Starosty Łobeskiego za zajęcie I miejsca drużynowo wywalczyły usportowione maluszki z gminy Łobez. W skład reprezentacji gminy wchodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Nr 3 w Łobzie.

Medalami złotymi, srebrnymi i brązowymi w poszczególnych klasach zostali udekorowani: 

klasy I

  • 1 miejsce Radowo Małe,
  • 2 miejsce Węgorzyno,
  • 3 miejsce Łobez,

klasy II

  • 1 miejsce Łobez,
  • 2 miejsce Radowo Małe,
  • 3 miejsce Resko,

klasy III

  • 1 miejsce Łobez,
  • 2 miejsce Resko,
  • 3 miejsce Radowo Małe.

Za ambitny udział w zawodach wszystkie dzieci zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami uczestnictwa z dopiskiem: „Zrobiłeś swój pierwszy krok olimpijski. Brawo! Życzymy dalszych sukcesów sportowych”. Ponadto reprezentacje otrzymały ufundowane przez Starostwo Powiatowe pamiątkowe medale oraz puchary. Organizatorzy pamiętali także o słodkich paczkach dla każdego sportowca – podarki które zostały wręczone dzieciom przez pracowników Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu.

Wyniki XI TURNIEJU GWIAZDECZEK OLIMPIJSKICH Łobez 2018 r.

Resko24,pl/ fot. Powiatlobeski.pl, fot. Marcin Kęsy

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.