Pin It

Dnia 13 grudnia 2018r., w czwartkowe popołudnie, w budynku Szkoły Podstawowej w Resku zgromadzili się uczniowie nauczania zintegrowanego, wraz z rodzicami i wychowawcami, by w świątecznym nastroju wspólnie spędzić czas. Wicedyrektor szkoły, p. Violetta Dynarska-Adamowicz powitała zebranych, złożyła bożonarodzeniowe życzenia.

Przedstawiciele klas I – III zaprezentowali swoje talenty w montażu słowno – muzycznym. Opowiadali o zwyczajach wigilijnych, śpiewali pastorałki, a nad prawidłowym przebiegiem czuwali wychowawcy w składzie: panie – Beata Madej, Alicja Górska-Powchowicz, Renata Gajdzis, Renata Roszyk, Anetta Kulesza, Marzanna Muszyńska. Swój solowy popis tańca dała uczennica kl. I a Maja Pawłowska, w układzie tanecznym do piosenki z filmu „Kraina Lodu”.

Nauczyciel biblioteki p. Agata Ostrowska przedstawiła pozycje książkowe traktujące o świętach Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie, zachęcając do czytania ciekawej lektury. W tradycję szkolnych wieczorków od dawna wpisany jest angielski akcent – muzyczna drama, w którą angażują się chętni uczniowie obecni na sali. Tak było i tym razem – grupa uczniów, wraz z nauczycielem, zaśpiewała piosenkę o piernikowym ludziku, wskazując na poszczególne części ciała w języku angielskim. Najprzyjemniejszym momentem spotkania było wspólne dekorowanie pierników, w które włączyli się zarówno uczniowie jak i rodzice.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku” – „Merry Christmas and a Happy New Year”! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w przyszłym roku kalendarzowym.

Justyna Walczykiewicz, fot. Kamila Jaworska

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x