Pin It

Dnia 13 grudnia 2018r., w czwartkowe popołudnie, w budynku Szkoły Podstawowej w Resku zgromadzili się uczniowie nauczania zintegrowanego, wraz z rodzicami i wychowawcami, by w świątecznym nastroju wspólnie spędzić czas. Wicedyrektor szkoły, p. Violetta Dynarska-Adamowicz powitała zebranych, złożyła bożonarodzeniowe życzenia.

Przedstawiciele klas I – III zaprezentowali swoje talenty w montażu słowno – muzycznym. Opowiadali o zwyczajach wigilijnych, śpiewali pastorałki, a nad prawidłowym przebiegiem czuwali wychowawcy w składzie: panie – Beata Madej, Alicja Górska-Powchowicz, Renata Gajdzis, Renata Roszyk, Anetta Kulesza, Marzanna Muszyńska. Swój solowy popis tańca dała uczennica kl. I a Maja Pawłowska, w układzie tanecznym do piosenki z filmu „Kraina Lodu”.

Nauczyciel biblioteki p. Agata Ostrowska przedstawiła pozycje książkowe traktujące o świętach Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie, zachęcając do czytania ciekawej lektury. W tradycję szkolnych wieczorków od dawna wpisany jest angielski akcent – muzyczna drama, w którą angażują się chętni uczniowie obecni na sali. Tak było i tym razem – grupa uczniów, wraz z nauczycielem, zaśpiewała piosenkę o piernikowym ludziku, wskazując na poszczególne części ciała w języku angielskim. Najprzyjemniejszym momentem spotkania było wspólne dekorowanie pierników, w które włączyli się zarówno uczniowie jak i rodzice.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku” – „Merry Christmas and a Happy New Year”! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w przyszłym roku kalendarzowym.

Justyna Walczykiewicz, fot. Kamila Jaworska

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x