Pin It

Najprawdopodobniej dzisiaj, ktoś zdemolował nową tablicę edukacyjną. Tablice zostały ustawione w ramach ostatnio realizowanego projektu rewitalizacji terenów zielonych na terenie Reska.

Tuż za "bujanym mostkiem" w parku miejskim idąc w stronę ul. Polnej, ustawiono dwie tablice edukacyjne, jedna z nich już została zniszczona. Tablice były świetnym uzupełnieniem inwestycji, chociażby z przeznaczeniem dla dzieci z przedszkola. Podejrzewamy, że maluchy nawet nie zdążyły z tej pomocy edukacyjnej skorzystać. Widok jest przygnębiający. Bardzo prawdopodobne jest to, że do domków wrzucono petardy hukowe.

Właściwie to ciężko nam nazwać taką osobę, lub osoby które postanowiły sobie coś zdemolować, coś czego i tak zapewne nawet nie rozumieją. Działanie w myśl zasady nie moje, to sobie to rozwalę, jest niestety bardzo powszechne w Resku. Prawda jest taka, że wszyscy wymagamy, krytykujemy, chcemy, gdy się już w końcu coś pojawi, coś powstanie, ostatecznie nie potrafimy tego uszanować.

Dlatego, jeżeli ktoś widzi takie działania i w żaden sposób nie reaguje, to tak jakby takie zachowania akceptował. Zupełna bierność będzie powodowała szerzenie się tego procederu w naszym mieście.

 

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Komentarze  

Kacper
-9 # Kacper 2018-12-31 09:20
A kamery gdzie?
Zgłoś administratorowi
Endru
+29 # Endru 2018-12-31 14:19
A rozum gdzie?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
+24 # Rubaszny Roman 2018-12-31 16:27
To raczej nie wina braku kamer, tylko wychowania przez rodziców i braku kultury osobistej.

Załamał mnie ten widok. Ciężko skomentować - widocznie autor demolki lubi żyć w brudzie, smrodzie i balaganie... może właśnie to wyniósł z domu.
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+12 # Dopierdator 2019-01-02 16:12
W Resku dzieci nazwijmy to "reskowskiej elyty małomiasteczkowej" zawiązali sobie pseudo gang. Mają za zadanie wszystko niszczyć, bo to niezły lans na fejsie. Inne głąby im przyklaskują, i generalnie miałbym to du... .Tylko dlaczego mam za to płacić, czerpią wzorce ze swoich rodziców? :-x
Zgłoś administratorowi
Bułkowski
+11 # Bułkowski 2019-01-03 12:30
Głąby nie tworzą "elyty". To brak autorytetów i utożsamiania z miastem powoduje, że pozostała młodzież ich tak traktuje. Winni są oczywiście rodzice, ale i dyrekcja szkoły. Gdyby jeden z drugim stworzyli coś dla miasta zastanowiliby się nad demolowaniem...

Może warto organizować w ramach zajęć wychowawczych sprzątanie wokół szkoły, parku, wzgórza borków, osiedli? Może warto wyposażyć grupy młodzieży w wiadra i mopy i sprzątnąć place zabaw, umyć zarośnięte glonami tablice i oznakowania. Może warto posprzątać cmentarz, groby żołnierzy, okolice obelisków i monumentów.
Zgłoś administratorowi
Gabrych
-14 # Gabrych 2019-01-03 17:18
A POLICIA gdzie była .kolegium .i koszulki wandale i na miasto i spszontać.
Zgłoś administratorowi
Marian
-4 # Marian 2019-01-06 12:44
Do Bułkowski.
Gdybyś wiedział, co dzieje się w Resku, to nie wypisywałbyś takich głupot. Może zainteresuj się tym, w ilu akcjach szkolnych, związanych ze sprzątaniem, dzieci biorą udział. Ostatnio bardzo popularne staje się zwalanie wszystkiego na szkołę.
Gdzie jest napisane, że to zrobiła młodzież?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
+8 # Rubaszny Roman 2019-01-06 15:20
Zaciekawiła mnie - w ilu akcjach sprzątania terenu gminy bierze udział gimnazjum i liceum?
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
+7 # Rubaszny Roman 2019-01-06 15:23
I drugie pytanie w ilu takich akcjach bierze udział w ciągu roku przeciętny (każdy) uczeń w ramach obowiazku?
Zgłoś administratorowi
P. Danusia.
+10 # P. Danusia. 2019-01-06 22:20
A kto ma się w tym L.O. czy gimnazjum tym ma zająć, to szkoły wyników a nie nauczania.
Zgłoś administratorowi
Monika1a3
-3 # Monika1a3 2019-01-09 15:28
Przepraszam bardzo - myślałam, że zadaniem uczniów jest nauka, a nie sprzątanie miasta. Co roku organizowane są akcje w ramach tzw. "Sprzątania świata" i w nich młodzież bierze udział. Nie sądzę, by był to ich codzienny obowiązek. Zresztą, nawet nie wiadomo kto tego dokonał - być może odpowiadają za to osoby dorosłe (oczywiście tylko jeśli chodzi o wiek, bo na pewno nie rozum...). Jak najbardziej potępiam takie uczynki, są doprawdy haniebne - ale nie wrzucajmy wszystkich do tego samego wora. Tak samo jak zdarzają się nieodpowiedzialni młodzi, tak i
bywają nieodpowiedzialni pełnoletni.
Zgłoś administratorowi
Widziałem
+4 # Widziałem 2019-01-26 21:38
Ty głąbów tej demolki było pięcioro w tym jedna dziewczyna grubawa, młodzież szkolna. Tatuś powinien zapłacić za synów i tatusia szwagierka za córkę i ojcowie tych dwóch. Ja nie będę pracował na tablice bo trzeba ją już naprawić a tatuś będzie podnosił podatki tak wygląda wychowanie dzieci przez rodziców którzy zamiast wychowywać dają pieniądze a te kupują sobie petardy i robią sobie igrzyska Panie tatusiu proszę zapłacić za tablicę.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
+4 # Rubaszny Roman 2019-01-27 16:46
Te dorosłe osoby najczęściej też są z Reska i uczyły się w szkole.

Sprzątanie raz w roku z okazji dnia Ziemi to absolutne minimum, a nie wyczyn godny splendoru i uznania.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x