Pin It

Dzisiaj, po godz. 13, na płycie stadionu miejskiego lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy potrzebowała 4 letnia dziewczynka.

- Zespół ratownictwa medycznego z Reska udzielał pomocy 4 letniej dziewczynce. Dziecko, po upadku zgłaszało zawroty głowy i odruchy wymiotne. Ratownicy przekazali dziewczynkę zespołowi LPR, który śmigłowcem przetransportował pacjentkę do szpitala w Szczecinie Zdrojach - poinformowała nas Paulina Targaszewska - rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Warto wspomnieć, że wszystkie dzieci z naszego regionu, po urazach, najczęściej trafiają do szpitali specjalistycznych w Szczecinie lub w Koszalinie. W szpitalu w Gryficach lub w Nowogardzie nie funkcjonują oddziały chirurgii dziecięcej. Można wnioskować, że dzisiaj transport drogą lotniczą gwarantował odpowiednio szybkie dotarcie dziewczynki do oddziału specjalistycznego.

 

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x