Pin It

W niedzielę (13.01) w całej Polsce, również w naszym mieście odbywał się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Resku, z siedzimy sztabu, czyli z Centrum Kultury po godzinie 8:00 na miasto z puszkami wyruszyło 20 wolontariuszy.

Zbierali pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać diagnozy i udzielić pomocy najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje około 50 takich szpitali.

Jak się okazało, mimo nie najlepszej w ostatnich latach w kraju passy Jurka Owsiaka, w zasadzie bojkotu telewizji publicznej i mediów prawicowych finału, po raz kolejny okazało się, że takie zbiórki jednoczą ludzi. W Resku, podobnie jak w innych miastach, padł kolejny rekord: uzbierano dokładnie 19848,82 zł złotych. W  ubiegłym roku zebrano 16734,58 zł, natomiast w 2017 roku była to kwota 19238,52 zł.

Tradycyjnie sztab WOŚP mieścił się w Centrum Kultury w Resku. Jako pierwsze swój program artystyczny zaprezentewowały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku. Podczas dzisiejszego dnia nie zabrakło popisów młodych artystów z terenu gminy Resko. W międzyczasie prowadzono licytacje, wolontariusze pomimo niesprzyjającej pogody z pełnym zaangazowaniem kwestowali na ulicach Reska.

Wieczorem na scenie w Centrum Kultury w Resku wystąpił duet akustyczny 2ManARMY (Paweł Urbaniak i Łukasz Szulborski). Tradycyjnym podsumowaniem finału w Resku było światełko do nieba.

Fotorelacja Resko24.pl:

Zdjęcia sztabu WOŚP Resko:

Skrót filmowy:

Resko24.pl

 

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x