Pin It

Policjanci z Sekcji ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie wspólnie z łobeskimi policjantami zlikwidowali na terenie powiatu łobeskiego ogromną plantację konopi. Zabezpieczyli kilkaset krzewów konopi indyjskich. Zatrzymanemu mężczyźnie, podejrzanemu o uprawę narkotyków, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łobzie wspólnie z funkcjonariuszami sekcji ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali uprawę narkotyków. W sprawie zatrzymano 45 letniego mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnej uprawy konopi.

Mężczyzna ten nielegalny proceder prowadził na terenie powiatu łobeskiego.

Po wejściu funkcjonariuszy na posesję czuć było charakterystyczny zapach. Dalsza kontrola wykazała, iż w pomieszczeniach przynależnych do budynku mieszkalnego 45 latek prowadził profesjonalną plantację konopi indyjskich.


Na terenie posesji zabezpieczono ponadto znaczne ilości suszu marihuany oraz inne przedmioty służące do prowadzenia tego typu „działalności” przestępczej.

Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, któremu, na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono już zarzut nielegalnej uprawy i posiadania znacznej ilości suszu marihuany. Dodatkowo mężczyzna ten poszukiwany był listem gończym.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, a także gdzie miału trafiać wytwarzane narkotyki.

Wczoraj Prokurator Prokuratury Rejonowej w Łobzie wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Łobzie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące 45 latek spędzi w areszcie. Za swoją przestępczą działalność odpowie teraz przed sądem. Podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności do lat 8.

Resko24.pl/KPP Łobez

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x