Pin It

Zgodnie ze statutem Gminy Resko i statutami Sołectw, Burmistrz Reska zwołał zebrania wiejskie wyborcze, na których dokonano wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich. Według ustalonego harmonogramu w dniach od 25.02. do 06.03.2019 r. odbyło się głosowanie. Pojawiły się nowe osoby, a w Sołectwie Gardzin zabrakło chętnych.

I. W Sołectwie Komorowo w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 21,13%. Sołtysem został Pan Robert Bodych, w skład Rady weszli: Anna Jaworska, Joanna Bodych, Andrzej Grzelak.

II. W Sołectwie Prusim w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 8,62%. Sołtysem została Pani Kinga Bus, w skład Rady weszli: Sławomir Bus, Marcin Błażejczyk, Aneta Lisius.

III. W Sołectwie Policko w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 7,28%. Sołtysem został Pan Andrzej Janczyszyn, w skład Rady weszli: Piotr Konieczny, Przemysław Kopka, Zawadzki Piotr.

IV. W Sołectwie Smólsko w wyborach na Sołtysa frekwencja wyniosła 46,05%, a do Rady Sołeckiej 32,26%. Sołtysem została Pani Milena Madalińska, w skład Rady weszli: Marlena Kobielska, Jolanta Markowska, Daniel Zawadzki.

 

V. W Sołectwie Iglice w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 14,79%. Sołtysem została Pani Elżbieta Korgul, w skład Rady weszli: Przemysław Puch, Marzena Puch, Kazimierz Strózikowski.

VI. W Sołectwie Łabuń Wielki w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 14,39%. Sołtysem został Pan Sławomir Marciniak, w skład Rady weszły: Magdalena Andrusieczko, Magdalena Szudrowicz, Magdalena Cytowicz.

VII. W Sołectwie Łosośnica w wyborach na Sołtysa frekwencja wyniosła 24,79%, a do Rady Sołeckiej 15,29%. Sołtysem został Pan Sylwester Jurzysta, a do Rady weszły: Bożena Leszczyńska, Małgorzata Kotłów, Emilia Możejko.

VIII. W Sołectwie Siwkowice w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 9,63%. Sołtysem został Pan Jan Ciechanowski, w skład Rady weszli: Marek Domagała, Irena Nowicka, Zofia Domańska.

IX. W Sołectwie Lubień Dolny w wyborach na Sołtysa frekwencja wyniosła 28,74%, a do Rady Sołeckiej 21,84%. Sołtysem została Pani Iwona Wawrzyniak, w skład Rady weszły: Iwona Laudy, Monika Romańska, Agnieszka Mucha.

X. W Sołectwie Ługowina w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 12,03%. Sołtysem została Pani Magdalena Chechła, w skład Rady weszli: Tadeusz Grymuza, Mirosław Pasieka, Krzysztof Madej.

XI. W Sołectwie Mołstowo w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 22,34%. Sołtysem został Pan Marek Wachnik, w skład Rady weszły: Henryka Michniewska, Malwina Michniewska, Adriana Nottke.

XII. W Sołectwie Starogard w wyborach na Sołtysa frekwencja wyniosła 18,94%, a do Rady Sołeckiej 7,01%. Sołtysem został Pan Jacek Jankowski, w skład Rady weszli: Marcin Kielek, Sylwia Deberna, Wioletta Świstowska.

XIII. W Sołectwie Przemysław w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 18,27%. Sołtysem został Pan Marek Wierzbowski, w skład Rady weszli Andrzej Ondycz, Paweł Leszczyński, Ilona Wierzbowska.

XIV. W Sołectwie Dorowo w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 31,54%. Sołtysem został Pan Daniel Jagodziński, w skład Rady weszli: Damian Pudełek, Paweł Michniewski, Bożena Gromek.

XV. W Sołectwie Łagiewniki w wyborach na Sołtysa i do Rady Sołeckiej frekwencja wyniosła 28,30%. Sołtysem została Pani Ewa Garbarczyk, w skład Rady weszły: Milena Lorent, Agata Perka, Irena Sienkiewicz.

XVI. W Sołectwie Gardzin, w związku z brakiem kandydatów w wyznaczonym terminie, wybory odbędą się ponownie do końca marca.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x