Pin It

Dnia 8 marca 2019r., w Szkole Podstawowej w Resku, odbyły się zajęcia otwarte dla uczniów i chętnych rodziców związane z kodowaniem, podczas których uczniowie kl. I – III mieli okazję wykazać się twórczym, logicznym myśleniem, zwinnością oraz kreatywnością.

O godz. 8.30 wszyscy zgromadzili się na holu, w celu przyporządkowania do poszczególnych grup. Spośród uczniów wytypowano liderów, których zadaniem było baczne obserwowanie swoich członków i zdawanie relacji z wykonanych zadań.

Nauczyciele przygotowali atrakcyjne zajęcia, wykorzystując w praktyce, zdobyte podczas szkoleń – doświadczenie. I tak, po kolei, uczniowie wędrowali wg następującego porządku:
I Zabawy ukryte w kodach – p. Alicja Górska – Powchowicz
II Kodowanie na ekranie w sali informatycznej- p. Anetta Kulesza
III Matematyka z kartami Grabowskiego – p. Renata Gajdzis
IV Tajny agent – p. Renata Roszyk
V Kubeczkowy zawrót głowy – p. Beata Madej
VI Matematyka na macie – po angielsku – p. Justyna Walczykiewicz
VII Kubeczkowe sudoku – p. Marzanna Muszyńska

 

Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwała Dyrekcja szkoły – p. Darusz Siemasz i p. Violetta Dynarska –Adamowicz. 

Nie zabrakło pomysłów i różnorodnych nietypowych rozwiązań - skomplikowane zadania dostarczyły wiele przyjemności i niezapomnianych wrażeń najmłodszym wychowankom Zespołu Szkół. Chętni rodzice aktywnie wspierali swoje pociechy w rozwiązywaniu logicznych łamigłówek. W międzyczasie dzieci zjadły śniadanie, a rodzice złożyli wizytę w kawiarence (w szkolnej świetlicy). W wolnym czasie, można było prześledzić bieżące wydarzenia, w kolejnym numerze gazetki „Echa szkoły”, udostępnionym również dla zaproszonych gości. Z racji przypadającego w tym dniu Święta Kobiet, wszystkie panie otrzymały słodki upominek wraz z życzeniami, od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego działającego przy ZS Resko.

Pracowity dzień dla wszystkich uczestników pozostawił cenną refleksję – warto od czasu do czasu zrezygnować ze standardowych lekcji, połączyć naukę z zabawą, w celu wydobycia z młodych, chłonnych umysłów dzieci tego, co najlepsze – wykorzystać potencjał i kreatywność dziecka poprzez atrakcyjne, nieszablonowe zajęcia. (jw)

Resko24.pl/ Szkoła Podstawowa w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x