Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniach 16-17 marca 2019r. na hali sportowej w Resku odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA RESKA ARKADIUSZA CZERWIŃSKIEGO. Turniej miał charakter charytatywny. Podczas rozgrywek zbierane były fundusze dla małej mieszkanki Reska Zuzi Antczak. Dzięki ofiarności sponsorów, hojnej postawie kibiców, którzy dzielnie walczyli w licytacjach oraz pysznym słodkościom przygotowanym przez Stowarzyszenie Nasza Pasja udało się zebrać ponad 7 tys. zł., które zostaną przekazane na leczenie Zuzi.

W sobotę nasi najmłodsi adepci piłki nożnej rozpoczęli cały turniej rywalizując z 5 drużynami z rocznika 2010 i młodsi. Zawody najmłodszych piłkarzy pełne były dobrego humoru i zabawy. To nie wynik był najważniejszy, ale integracja drużyn oraz całych rodzin. Zespół POMARAŃCZOWY naszej akademii zajął bardzo dobre trzecie miejsce, ustępując tylko drużynie AP Technik Świdwin oraz zwycięzcom, czyli zawodnikom z Football Academy Gryfice. Zaraz za ZESPOŁEM POMARAŃCZOWYM uplasował się ZESPÓŁ ZIELONY AP Mewa Resko. Nagrodę indywidualną zdobył Stanisław Biliński, jako najlepszy obrońca turnieju. Tego samego dnia po południu do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszonych drużyn turniej rozegrano w dwóch etapach: fazie grupowej oraz fazie finałowej.

Wszystkim meczom towarzyszyły ogromne emocje i wiele spotkań musiało być rozstrzygniętych poprzez rzuty karne. Naszą akademię reprezentowały dwie drużyny: DRUŻYNA CZERWONA ORAZ DRUŻYNA RÓŻOWA. Obie zaprezentowały fantastyczny poziom gry i umiejętności piłkarskich. W sumie zajęliśmy bardzo dobre drugie (drużyna RÓŻOWA) oraz szóste miejsce (drużyna CZERWONA).

Warto zauważyć, że zdobyliśmy wiele nagród indywidualnych – Tomasz Pochwała – król strzelców oraz Julian Piórkowski – najlepszy zawodnik turnieju. W zawodach rozegranych w niedzielę zaprezentowali się zawodnicy z rocznika 2006. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Drużyna AP Mewa Resko odniosła 3 zwycięstwa, a 2 mecze zremisowała. Dzięki tym wynikom wygraliśmy cały turniej. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza zdobył Adam Gojlik, a Jakub Misiejuk został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Serdeczne podziękowania składamy przede wszystkim rodzicom naszych zarodników za pomoc w przygotowaniu turnieju oraz obsługę kawiarenki, a także wszystkim sponsorom, dzięki którym turniej stał na bardzo wysokim poziomie.