Pin It

Kilka dni temu otrzymaliśmy nagrania z placu zabaw przy ul. Długiej w Resku, dzisiaj dotarły zdjęcia. Ze zdumienia przecieraliśmy oczy.

Jak zapewne pamiętają mieszkańcy Reska, w lipcu 2018 roku przy ul. Długiej powstał nowy, bardzo nowoczesny i funkcjonalny plac zabaw. Odbyło się również jego uroczyste otwarcie z przecięciem wstęgi, balonikami i cukrową watą: http://resko24.pl/aktualnosci/2253-oficjalne-otwarcie-placu-zabaw-w-resku-relacja.html

W wyniku realizacji operacji pn.: „Przebudowa istniejącego placu zabaw w mieście Resko”, projekt zakładał stworzenie atrakcyjnego, bezpiecznego i nowoczesnego miejsca rekreacji, aktywnego wypoczynku, kreatywnej zabawy oraz sportu. W sumie inwestycja pochłonęła ponad 350 tys. zł, z czego 300 tys. złotych dofinansowania pochodziło z Lokalnej Grupy Działania z Łobza, pozostałą kwotę dołożyło Stowarzyszenie "Współistnienie" z Łobza.

Plac zabaw, pomimo kilku usterek (które zostały usunięte zaraz po jego otwarciu), cieszył się i nadal  się cieszy bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety ten obiekt również dotknęła "niszczycielska siła". Bardzo często za powszechną demolkę nowo powstałych obiektów w Resku, obwinia się dorastającą młodzież. W tym, konkretnym przypadku, w roli głównej wystąpiły kilkuletnie dzieci. Małe dzieci pastwią się nad furtką i wyginają na wszystkie strony pręty siatki ogrodzeniowej, a na jednym z bujaków zamiast dzieci, są bryły betonowego gruzu.

Jak nas poinformowała jedna z Czytelniczek, taki obrazek to codzienność. Kilkuletnie dzieci przebywają na placu bez opieki, czując całkowitą swobodę dewastują nowy plac zabaw. Widok jest zatrważający, a plac zabaw w bardzo szybkim tempie staje się miejscem niebezpiecznym.

Poniżej część otrzymanych materiałów:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Arkadiusz
+33 # Arkadiusz 2019-04-29 21:59
Mam nadzieję, że Burmistrz złoży zawiadomienie na policję niszczenia mienia publicznego, a ta zgłosi się po nagranie i kolejno do rodziców dzieci.

Sprawa jest banalnie prosta, odszkodowanie na remont placu również łatwe w egzekucji... a postepowanie takie najszybciej oduczy rodziców pozwalania na wszystko.

Przy okazji - mam wrażenie, że to wymierny efekt strajku nauczycieli.
Zgłoś administratorowi
Franio
+26 # Franio 2019-04-29 22:37
Wrażenie masz bardzo mylne. To bezstresowe wychowanie w domach. Dewastacja placu zdarzała się tam już dużo wcześniej.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+16 # Arkadiusz 2019-04-30 07:55
Aaaa... no tak - to, że dzieci zamiast w szkole przebywały puszczone w samopas na placu od rana do wieczora (wymyślając coraz to nowe głupie zabawy) nie miało znaczenia.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x