Pin It

25 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Łobzie odbyła się VIII sesja Rady Powiatu V kadencji. Jak wynika z przedstawionych informacji, nasz powiat znalazł się w  trudnej sytuacji finansowej po przeprowadzonych kontrolach. Warto obejrzeć przebieg kwietniowej sesji, tym bardziej, że sprawa jeszcze nie zostały zakończone.

Na początku bieżącego roku Urząd Marszałkowski przeprowadził kontrolę dwóch projektów: termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Resku oraz budowa warsztatów OZE w Łobzie. W wyniku prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono nieprawidłowości w przeprowadzonych procedurach przetargowych. Efektem tego postępowania jest naliczenie pół milionowej kary dla Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Należy również wspomnieć, że w okresie od 16 lipca do 19 września 2018 r. Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie przeprowadziła audyt środków publicznych w podmiocie, którym jest Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim. Celem audytów była ocena prawidłowości wykazywania danych wprowadzonych do systemu informacji oświatowej przez szkoły należące do Zespołu Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chociwlu, czy w sprawie pobrania dotacji w części zakwestionowanej przez Izbę Skarbową, mogło dojść do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary. 

W tracie sesji swoje stanowisko przedstawił również Marcin Czura, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Resku, który referował bieżącą działalność placówki oraz przytaczał aspekty związane z fatalną współpracą z poprzednim składem Zarządu Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Przy tak wielkim obciążeniu budżetu Powiatu Łobeskiego, nie trudno wykalkulować, że szereg planowanych inwestycji stoi pod wielkim znakiem zapytania. Chociażby inwestycje drogowe, częsć z nich miała być realizowana również na terenie gminy Resko. Trzeba dodać, że wszystkie obecnie toczące się postępowania dotyczą spraw które były realizowane za czasów poprzedniego Zarządu Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Poniżej VIII sesja Rady Powiatu z dn. 25.04.2019 r.(źródło: BIP Powiatlobeski.pl)

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x