Pin It

W piątek, 26 kwietnia br. w Zespole Szkół w Resku odbyła się uroczystość zakończenia nauki uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Podczas oficjalnej części uroczystego apelu miało miejsce wiele doniosłych wydarzeń. Jednym z nich było przekazanie sztandaru. Absolwenci: Michał Wasilewski, Tomasz Haberski, Marcel Kasprzak, Adrianna Szcześniak, Laura Wańcowicz, Magdalena Lis i Natalia Jacewicz przekazali symbol Szkoły w ręce następców, tzn. Juliana Pudełka, Marcina Leonika, Marity Romańczuk, Natalii Jakubów, Aleksandry Wańcowicz i Dominiki Krohn.Kolejną wzniosłą chwilą apelu było wyróżnienie uczniów, którzy swoją ciężką trzyletnią pracą uzyskali wyniki w nauce pozwalające na otrzymanie świadectwa „ z czerwonym paskiem” (średnia ocen 4,75 i wyższa i co najmniej bardzo dobre zachowanie).

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali: Monika Laudy, Adrianna Szcześniak, Julia Lengas, Michał Wasilewski, Laura Wańcowicz, Magdalena Lis i Kamil Zawadzki.

Moment wręczenia dokumentu potwierdzającego zakończenie nauki był niezwykle wzruszający dla rodziców wymienionych absolwentów, ponieważ mogli oni stanąć obok swojego dziecka, poczuć dumę i przyjąć gratulacje od dyrektora szkoły, pana Dariusza Siemasza oraz wychowawczyń: pani Doroty Roli i pani Małgorzaty Biały. Tradycją naszego Liceum jest nagradzanie uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i sporcie. Wyróżnienia przyznawane są przez burmistrza Reska, pana Arkadiusza Czerwińskiego.

 

Na tegorocznym apelu uhonorowani zostali:Adrianna Szcześniak - Laureatka w wojewódzkim konkursie „Drzewo genealogiczne zdrowia mojej rodziny” zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Kacper Śledzik - Finalista IV Olimpiady Wiedzy Historycznej (32. miejsce w kraju na Finale Centralnym w Golubiu Dobrzyniu).Kamil Zawadzki - za działalność na rzecz środowiska lokalnego Gminy Resko oraz Zespołu Szkół w Resku w latach 2016 - 2019. Michał Wasilewski - za działalność na rzecz środowiska lokalnego Gminy Resko oraz Zespołu Szkół w Resku w latach 2016 - 2019. Zuzanna Frej, Magdalena Krupka, Natalia Jacewicz - za osiągnięcia sportowe, czyli IX miejsce w Mistrzostwach Województwa w piłce koszykowej dziewcząt.Michał Wasilewski, Jakub Budak, Tomasz Haberski - za osiągnięcia sportowe, czyli IX miejsce w Mistrzostwach Województwa w piłce ręcznej chłopców.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Resku, pan Jan Czaban wręczył Kamilowi Zawadzkiemu nagrodę za działalność w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Dyrektor Zespołu Szkół, pan Dariusz Siemasz przyznał nagrody specjalne tym, którzy wnieśli szczególny wkład w życie i funkcjonowanie naszej szkoły na różnych płaszczyznach. Wyróżnieni i docenieni zostali: Magdalena Krupka, Aeksandra Mielczarek. Laura Wańcowicz, Natalia Jacewicz, Julia Lengas, Michał Wasilewski, Kamil Zawadzki, Jakub Budak i Marcel Kasprzak.

To nie był koniec nagród. Kolejna jest fundowana przez emerytowaną nauczycielkę biologii, profesor Marię Sękowską. Nagrodę dla „Najlepszego biologa” z rąk fundatorki otrzymała Adrianna Szcześniak. Pozostałe nagrody (m.in.: statuetki za pracę w Stowarzyszeniu Nasza Pasja, statuetki za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, dyplomy za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej w Resku, nagrody książkowe za wyniki w nauce) i świadectwa ukończenia szkoły uczniowie otrzymali w rąk wychowawczyń.

Dyrektor Zespołu Szkół przygotował dla żegnanych uczniów niespodziankę. Każdy nich otrzymał koszulkę, na której widniał napis: „Absolwent Liceum w Resku”. Pożegnanie miało także wymiar mniej formalny. Najpierw uczniowie klasy drugiej krótkim występem artystycznym pożegnali swoich starszych kolegów, a następnie głos zabrali absolwenci. Podziękowali dyrekcji, pedagogom i pracownikom szkoły za to, co w murach liceum otrzymali, przeżyli. Swoją wdzięczność wyrazili kwiatkiem i „Certyfikatem ukończenia trzyletniego kursu nauczania”. Słowa wdzięczności zostały skierowane także do rodziców, którzy przez okres edukacji ponadgimnazjalnej byli wsparciem i drogowskazem.

Uroczystość zakończył sentymentalny pokaz zdjęć utrwalających najpiękniejsze chwile w naszym kameralnym liceum. Zakończenie nauki w liceum było doskonałym momentem do złożenia życzeń. Wśród osób życzących pomyślnie zdanej matury, trafnych wyborów związanych z kolejnym etapem edukacji, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń byli: burmistrz Reska – pan Arkadiusz Czerwiński, przewodniczący Rady Miejskiej – pan Jan Czaban, ksiądz proboszcz Marian Kaptur, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Wiesława Stelmach i przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów , pani Ludmiła Porębska.

Warto nadmienić, że tegoroczni absolwenci ukończyli jedno z najlepszych liceów w Polsce. Nie jest to stwierdzenie gołosłowne i bez pokrycia, ponieważ szkoła może poszczycić się certyfikatem „Najlepsze Licea w Polsce Perspektywy Brązowa Szkoła 2019”, na którym widnieje napis: „ Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Zespole Szkół w Resku jest w czołówce liceów w Polsce”.Drodzy Absolwenci, jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Pamietajcie, że w progach reskiego liceum jesteście zawsze mile widziani.

AG

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x