Pin It

Po raz kolejny 1 maja do Reska zawitali biegacze z całej Polski, by wziąć udział w VI już Biegu o Strzałę Widanta. Patronem honorowym biegu, jak i jego pomysłodawcą jest Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, który kibicuje wszystkim biegaczom, i tym najmłodszym i tym najstarszym, od samego początku. Na starcie tegorocznego biegu stanęło 270 biegaczy, 31 entuzjastów Nordic Walking oraz 205 najmłodszych zawodników.

W tym rokuj zwyciężyli w kategorii Open głównego biegu (mężczyźni i kobiety):
I.Belgran Szymon, II.Hulewicz Michał, III.Zagórny Marcin
I.Jackiewicz Monika, II.Telatyńska Sylwia, III.Romej Justyna

Najszybszymi mieszkańcami i mieszkankami gminy Resko zostali:
I.Idryjan Rafał, II.Romanowicz Piotr, III.Gromek Wiesław
I.Złotnicka-Trybuchowska Małgorzata, II.Knap Joanna , III.Znamierowska Monika

Zwycięskie nagrody w Nordic Walking – Open otrzymali:
I.Dołęgowski Marek, II.Bielański Mirosław, III.Guzikowski Tomasz
I.Kamińska Magdalena, II.Stachowicz-Hawrylak Sylwia , III.Gładkowska Iryna,
a najszybszymi mieszkankami Nordic Walking z gminy Resko okazały się:
I.Majewska Lidia Ewa, II.Szopińska Elżbieta, III.Kwiatkowska Małgorzata, IV.Muszyńska Aniela

 

Najliczniejszą drużyną została drużyna Activon Sport, Wyganowski Andrzej rocznik 1945 - najstarszym zawodnikiem, a najszybszą rodziną Justyna i Elżbieta Romej z Łobza.

Szczegółowe wyniki biegów można zobaczyć na stronie https://www.sport-time.com.pl/competitions_files/results/Resko%202019.pdf.

Dekoracji wszystkich zawodników dokonali Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński i Sekretarz Gminy Danuta Mielcarek. Miejscem dekoracji po raz pierwszy była mała scena na Wzgórzu Borków, zrewitalizowanym historycznym obiekcie Reska, gdzie zachowały się fundamenty dawnego zamku Borków.

Dyrekcja Centrum Kultury w Resku jako organizator Biegów o Strzałę Widanta serdecznie dziękuje za współpracę firmie „Sport Konsulting Tomasz Lewandowski” reprezentowanej przez Sebastiana Wierzbickiego oraz firmie „Sport- time” (elektroniczny pomiar czasu) Łukasza Przybysza. Dziękuje dyrektorom, nauczycielom - również emerytowanym , pracownikom oraz uczniom Zespołu Szkół za nieocenioną pomoc, Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku, firmie Eskumed Ratownictwo Medyczne Resko, Policji z Reska.

Wszystkim Sponsorom Głównym, Sponsorom i Partnerom należą się wielkie podziękowania za wsparcie rzeczowe lub finansowe organizacji imprezy, jak również za pomoc w promowaniu zdrowego stylu życia:

Sponsorzy Główni:
Aktivon Sport, Studio Dao Renata Ostrowska, ZUWiT Dariusz i Cezary Mętlowie,
Unia Miast i Gmin Dorzecza Regi

Sponsorzy:
Nadleśnictwo Resko, Spółka „ Wodociągi i Kanalizacje” Resko, EPAKA Resko – Goleniów – Gryfice Olga i Dawid Zarembscy, Baltic Berry, Bank Spółdzielczy w Gryficach

Partnerzy:
ZUBiK Resko, Geodezja Tomasz Niedźwiedź, Magnum Aneta i Oktawiusz Jeż, „Maxlas” – tartak – Jadwiga Nadolska, FHU „AGA” – Jan Duda, „MATRES” Marek Wierzbowski, CESTRA Sp. Jawna Marzena Strojna, Usługi sprzątania „KUBUŚ” Lilia Piskło, Małgorzata i Zygmunt Święciccy.

Jak co roku bieg został objęty patronatem medialnym przez „Resko24 - niezależny portal internetowy” i „Nowy tygodnik łobeski”. Podziękowania dla obydwu redakcji za zamieszczenie informacji o zbliżającym się biegu, a redakcji „Resko24” za bieżące i „pobiegowe” relacje fotograficzne i filmowe z biegów dziecięco-młodzieżowych oraz biegu głównego.

Dyrekcja Centrum Kultury dziękuje bardzo wszystkim pracownikom Centrum za zaangażowanie i trud włożony w organizację i realizację imprezy.

Dyrekcja Centrum Kultury w Resku

Resko24.pl/ Centrum Kultury w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x