Pin It

Prawdopodobnie dopiero za kilka tygodni będziemy mogli cieszyć się nowym przystankiem autobusowym przy ul. Krzywej. Wszystko z powodu szeregu formalności.

Przywrócono już normalną organizację ruchu przy ul. Krzywej i Bohaterów Warszawy. Przypomnimy, że w tym miejscu zupełnie przebudowano zatokę autobusową, drogę, plac oraz chodniki. Zmieniono lokalizację wiaty przystankowej. Na czas remontu, przystanek autobusowy tymczasowo funkcjonował przy ul. Szczecińskiej. Gmina Resko na realizację tego zadania, uzyskała dofinansowanie w wysokości 869.550,91 zł. Projektem budowlanym objęta została przebudowa oraz rozbudowa drogi - ul. Krótkiej w Resku wraz z przystankiem autobusowym i niezbędną infrastrukturą techniczną. 

Wiata wyposażona została w moduły fotowoltaiczne, podgrzewaną ławkę z oparciem i siedziskiem z drewna. Załączenie funkcji grzania będzie następowało gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 10°C. Na każdym z krańców ławki zamontowano porty USB. Prace budowlane realizowała firma "ZUBWiT Mętlowie" z Reska.

Pozostał pusty plac

W poprzedniej lokalizacji pozostał pusty, smutny plac z dumnie stojącym pomarańczowym szlabanem i obskórnym pasażem w tle, jest to teren prywatny. Szlaban został ustawiony przez właściciela działki. Już na pierwszy rzut oka, obecnie ten teren wygląda jak z zupełnie "innej bajki". Niestety nie tworzy on żadnej architektonicznej spójności pomiędzy ul. Bohaterów Warszawy i nowo wyremontowaną ulicą Krzywą. Nie znamy planów właściciela na zagospodarowanie tego terenu.

Dlaczego zmieniono lokalizację zatoki autobusowej?

Jak nas poinformował Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska, na tę decyzję wpłynęło wiele czynników. Jak się okazuje tereny przy ul. Krzywej należały do gminy Resko i do kilku prywatnych właścicieli. Dodatkowo w tej kwestii wypowiedział się również konserwator zabytków, który był w ogóle przeciwny budowie zatoki autobusowej w tym miejscu i nakazał jej przeniesienie do zupełnie innej lokalizacji.

Ostatecznie udało się wypracować porozumienie, pod warunkiem, że teren przy nowej wacie przystankowej będzie nawiązywał do dawnego (przedwojennego) układu dróg i chodników wraz z jej odpowiednią nawierzchnią i wykończeniem. Oprócz tego, działka na której stoi nowa wiata przystankowa, również była własnością prywatną. W związku z tym gmina Resko oddała część terenu po poprzednich przystankach, w zamian za teren gdzie wybudowano nową zatokę autobusową.

Pozostały formalności

Nowy przystanek autobusowy wraz z zatoką jeszcze nie został przekazany do użytkowania. Nowa wiata została tymczasowo ogrodzona. Gmina Resko czeka na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. W przypadku tego typu obiektów trzeba uzyskać odpowiednie opinie ze straży pożarnej, powiatowej stacji sanitarno -epidemiologicznej i ostatecznie nadzoru budowlanego. Cała procedura może potrwać jeszcze kilka tygodni - poinformował nas Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ed
+1 # Ed 2019-05-31 11:52
Kolejna piękna inwestycja w Naszym miasteczku.
Brawo.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x