Pin It

Masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom Reska? Zgłoś swój projekt. Do zagospodarowania jest 100 000 zł!

To łatwiejsze niż myślisz, liczy się przede wszystkim kreatywność i odrobina chęci. Swoje pomysły można zgłaszać od 1 czerwca do 31 lipca.

Zgłoszenia zadań do budżetu obywatelskiego może dokonać:
1) każdy mieszkaniec Miasta Reska, który ukończył 18 lat w dniu głosowania;
2) instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie działające na terenie Miasta Reska.

1 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które od 2 sierpnia do 5 września swoje głosy oddadzą mieszkańcy Reska. Wyniki głosowania i zwycięski projekt poznamy 10 września 2019 roku.

Formularz zgłoszenia zadania - POBIERZ

 

Co z projektami z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego?

W poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego wyłoniono dwa zadania. Pierwszy z nich to budowa muszli koncertowej w parku miejskim przy ul. Sportowej, drugie zadanie to "Stworzenie miejsca rozrywki dla młodzieży" z lokalizacją na placu przy al. Wolności, obok obiektu sportowego (przy stadionie, dawny kort tenisowy).

Jak nam się udało ustalić, budowa muszli koncertowej zostanie zrealizowana, pod warunkiem, że gmina Resko uzyska na ten cel dodatkowe dofinansowanie. Jak nas poinformował Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska, za 100 tys. złotych nikt nie będzie w stanie wybudować muszli koncertowej, w związku z tym gmina Reska stara się o dodatkowe dofinansowanie na ten cel.

W przypadku drugiego projektu, czyli budowy miejsca rozrywki dla młodzieży przy al. Wolności, jeszcze w tym roku ta inwestycja zostanie zrealizowana - zapewniał nas Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska.

fot. Tereny dawnych kortów tenisowych przy al. Wolności w Resku

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x