Pin It

Jak mówią sami mieszkańcy to norma na tym zakręcie. Dzisiaj w godzinach porannych kolejne auto wypadło z zakrętu, przeleciało przez chodnik i zatrzymało się w ogródkach działkowych. Na szczęście na chodniku nie było pieszych.

We wrześniu 2018 roku. interweniowaliśmy w sprawie niebezpiecznego zakrętu w miejscowości Starogard, gm. Resko. Wspomniany zakręt znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152. Systematycznie w tym miejscu, jakiś pojazd wypada z drogi i wpada na chodnik po którym poruszają się piesi. Nie trudno sobie wyobrazić, czym może zakończyć się taka sytuacja. Mieszkańcy chcąc uniknąć niepotrzebnej tragedii, zwrócili się do zarządcy drogi o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

W marcu 2018 roku mieszkańcy Starogardu zebrali podpisy i wysłali pismo do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. W swoim piśmie wnioskowali o ustawienie barier energochłonnych, które oddzielałyby chodnik od jezdni zwiększając bezpieczeństwo pieszych.

Pojawiła się odpowiedź, niestety mało optymistyczna. Prawdopodobnie na otarcie łez, ustawiono znaki spowalniające ruch do 30 km/h. W przesłanej korespondencji, zarządca dodatkowo doradził mieszkańcom, aby zwrócili się z prośbą do policji o zwiększenie ilości kontroli drogowych. Więcej informacji w artykule: http://resko24.pl/aktualnosci/2397-nie-bedzie-znaczacych-modernizacji-zakretu-w-starogardzie.html.

Jak można wywnioskować, zakręt w Starogardzie nadal pozostaje miejscem bardzo niebezpiecznym. Czy dopiero czyjaś niepotrzebna tragedia przemówi do urzędników?

Poniżej zdjęcia z dzisiejszego zdarzenia.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ed
+10 # Ed 2019-05-31 11:47
Wystarczy zachować zasady bezpiecznej jazdy i problemu nie będzie. Zawsze kiedy jestem w tym miejscu pokonuję ten zakręt z bezpieczną prędkością. Tak więc noga z gazu i jedziemy dalej.
Zgłoś administratorowi
Ed
0 # Ed 2019-06-02 12:33
Po obu stronach znaki informujące o 30.Przy takiej prędkości bezpiecznie można pokonać zakręt.Jeszcze raz noga z gazu.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x