Pin It

180 sołectw, które zwyciężyły w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2019” będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich przy wsparciu środków marszałkowskich.

 Celem konkursu było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

To już trzecia edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W ubiegłym roku zgłosiło się 559 sołectw, spośród których wyłoniono 180 laureatów. Łączna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego WZ wyniosła 1,8 mln zł. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. utworzyli siłownie zewnętrzne, place zabaw, zrewitalizowali parki czy zmodernizowali świetlice.

 – W związku z tak dużym zainteresowaniem sołectw w poprzednich edycjach, w tym roku także daliśmy im szansę na pozyskanie środków, które pomogą zrealizować ich małe marzenia. Mieszkańcy bardzo czekają na te inwestycje, bo wiele z nich będzie jedynymi miejscami rozrywki i integracji w ich miejscu zamieszkania – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła również 1,8 mln zł. Zgłoszone zostały 542 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

W gminie Resko dwa sołectwa uzyskały dofinansowanie

Sołectwo Gardzin będzie realizowało projekt "Gertruda, kuchnia i my", całkowita wartość projektu 10 tys. złotych, uzyskane dofinansowanie 10 tys. złotych. Sołectwo Ługowina zrealizuje projekt "Stworzenie miejsca rekreacji dla mieszkańców", całkowita wartość projektu 12.167,00 zł, uzyskano dofinansowanie w wysokości 10 tys. złotych.

Lista rankingowa konkursu „Granty sołeckie 2019” dostępna jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: http://www.grantysoleckie.wzp.pl/

Resko24.pl/Urząd Marszałkowski w Szczecinie

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x