Pin It

„Dzień Matki” i „Dzień Ojca” to szczególne święta obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek i ojców i z tej okazji Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Resku 29 maja 2019 r. przygotowało uroczystość, którą rozpoczęła witając wszystkich obecnych na sali, zastępczyni przewodniczącej Koła Pani Helena Siemianowicz.

Zabrzmiały ciepłe słowa o bohaterach spotkania, wraz z życzeniami zdrowia, podziękowaniami za ich miłość i poświęcenie.
Po wzruszającym wstępie pani Helena zaprosiła gości do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego. Wystąpiły dzieci z koła teatralnego przy Centrum Kultury w Resku pod opieką instruktor Pani Sylwii Grabowskiej w przedstawieniu „Calineczka”, które rozweseliło swoją treścią zaproszonych gości, a i przywołało wspomnienia bajek Andersena czytanych w dzieciństwie. Piękna pieśń „List do matki” Violetty Villas w wykonaniu Amelki Wicińskiej, zaspiewana fantastycznym głosem, wzruszyła do łez, nie tylko panie.

Chór „Kanon” pod dyrygenturą Pani Cecylii Degler wystąpił capella w utworze „Wlazł kotek na płotek” w aranżacji Stanisława Moniuszki, w tangu z lat trzydziestych „Serce matki” oraz w wiązance melodii ludowych.

 

Zaproszony z Łobza chór „Uśmiech” pod kierownictwem Pani Teresy Smolich zaśpiewał przy akompaniamencie instrumentów, wiele popularnych i znanych melodii, nawiązujących do święta, a przed każdą składanką przebojów były piękne wspomnienia, opisy czytane przez Panią Teresę.

W przerwie między występami chórów, na środek sali poproszeni zostali członkowie Koła wytypowani przez Zarząd Pani Helena Wicher i Pan Czesław Piórkowski, na których ręce złożono życzenia i drobne prezenty. Życzenia dla wszystkich Mam i Ojców złożył Burmistrz Reska i przekazał symboliczny bukiet i prezent Pani Helenie Siemianowicz. Życzenia i kwiaty przekazali również Pani Teresa Smolich w imieniu łobeskiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Pani Elżbieta Guzik w imieniu Koła Rencistów i Inwalidów z Węgorzyna, Ryszarda Podsadna przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie „Arka” w Resku, dyrektor Centrum Kultury w Resku pani Jolanta Furman, pan Józef Leśniak radny Powiatu Łobeskiego. Cieple słowa popłynęły również od księdza dziekana proboszcza Mariana Kaptura.

Pani Helena serdecznie podziękowała swoim koleżankom z Koła za przygotowanie smacznych potraw, którymi poczęstowano gości, dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury za pomoc w przygotowaniu sali oraz sponsorom, którzy wsparli organizację uroczystości : Nadleśnictwu w Resku, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Janowi Czabanowi i Burmistrzowi Reska Arkadiuszowi Czerwińskiemu, Spółdzielni Mieszkaniowej w Łobzie, Panu Janowi Michalczyszynowi.
Na zakończenie udanego spotkania do tańca zagrał i zaśpiewał zespół Państwa Mańkowskich.

Resko24.pl/Centrum Kultury w Resku

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x