Pin It

Około 30 zastępów straży pożarnej walczyło dzisiaj (17.06.2019r.) z pożarem poszycia leśnego na terenie poligonu drawskiego. Ogień strawił ponad 170 hektarów.

Na drawskim poligonie podobnie jak w innych częściach kraju odbywają się obecnie ćwiczenie Dragon-19. W całym kraju w ćwiczeniach bierze udział około 18 tys. żołnierzy i 2,5 tys. jednostek sprzętu wojskowego.

Z ogniem walczyli zarówno strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotnicy. Na miejsce akcji ściągnięto posiłki z całego regionu. W dzisiejszej akcji uczestniczył również jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. Do akcji włączyło się też wojsko. Płonęły głównie trawy i nieużytki. Do gaszenia pożaru wykorzystywano samoloty gaśnicze Dromader.

Zgłoszenie o rozprzestrzeniającym się ogniu strażacy otrzymali przed godziną 15:00. Zastęp OSP Resko zakończył działania gaśnicze około godz. 21.30.

 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x