Pin It

W dniu 2 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Łobzie odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2019”.

Celem projektów jest wspieranie i promowanie inicjatyw społeczności lokalnej, zaspakajanie potrzeb społecznych i kulturalnych, integracja społeczności wiejskiej oraz kultywowanie tradycji lokalnych i promocja lokalnych walorów, co przyczyni się do pobudzenia aktywności mieszkańców i wzmocni ich więzi z miejscem zamieszkania.

Realizacja projektów przyczyni się do promocji miejscowości, gminy i całego województwa. Wsparcie w ramach Programu w Gminie Resko otrzymały dwa sołectwa: Ługowina i Gardzin, których reprezentanci tj. Magdalena Chechła i Elwira Piestrzeniewicz podpisały umowy grantowe. Kwota dofinansowania na każdy z projektów to 10.000 zł.

 

Pozostała część pochodzi z funduszy sołeckich.

Grantobiorcom gratulujemy pomysłów, wytrwałości, determinacji i życzymy skutecznej i efektywnej realizacji projektów!

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x