Pin It

W dniu 2 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Łobzie odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2019”.

Celem projektów jest wspieranie i promowanie inicjatyw społeczności lokalnej, zaspakajanie potrzeb społecznych i kulturalnych, integracja społeczności wiejskiej oraz kultywowanie tradycji lokalnych i promocja lokalnych walorów, co przyczyni się do pobudzenia aktywności mieszkańców i wzmocni ich więzi z miejscem zamieszkania.

Realizacja projektów przyczyni się do promocji miejscowości, gminy i całego województwa. Wsparcie w ramach Programu w Gminie Resko otrzymały dwa sołectwa: Ługowina i Gardzin, których reprezentanci tj. Magdalena Chechła i Elwira Piestrzeniewicz podpisały umowy grantowe. Kwota dofinansowania na każdy z projektów to 10.000 zł.

 

Pozostała część pochodzi z funduszy sołeckich.

Grantobiorcom gratulujemy pomysłów, wytrwałości, determinacji i życzymy skutecznej i efektywnej realizacji projektów!

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x