Pin It

Już kilka dni temu ruszyły prace związane z przebudową i rozbudową ul. Parkowej. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy.

We wrześniu 2018 r. Gmina Resko podpisała z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego Umowę o przyznaniu pomocy na realizację operacji pn.: „Rewitalizacja Starego Miasta w Resku - przebudowa i rozbudowa drogi ul. Parkowej w miejscowości Resko wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem przy zejściu do rzeki Regi. 

W wyniku realizacji inwestycji wspomniany teren zostanie wyposażony w niezbędną infrastrukturą techniczną wraz z zagospodarowaniem przy zejściu do rzeki Regi. Operacja uwzględnia montaż toalety wolnostojącej automatycznej samomyjącej wraz z urządzeniami, a także montaż elementów małej architektury na odnowionym terenie placu.

Etap I  – termin wykonania do 31.07.2019 r. obejmuje wykonanie robót elektroenergetycznych i teletechnicznych, oraz wykonanie robót sanitarnych. Koszt tego etapu zamknie się w kwocie 131.097,81 zł

Etap II – termin wykonania od 01.01.2020 r. do 30.04.2020 r. (być może prace zostaną ukończone wcześniej) obejmuje wykonanie robót drogowych, montaż elementów małej architektury oraz montaż toalety. Ten etap prac pochłonie kwotę w wysokości: 1.020.403,39 zł.

Gmina Resko otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości: 499.914,00 zł, całość będzie kosztowała 1.151.501, 20 zł. Wykonawcą prac jest firma "ZUBWiT Mętlowie" z Reska.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x