Pin It

Samorządy ziemi goleniowskiej, gryfińskiej i łobeskiej to jedni z ostatnich beneficjentów funduszy przeznaczonych w 2019 roku przez Urząd Marszałkowski na modernizację lokalnej bazy sportowej.

Środki trafią m.in. do gminy: Goleniów, Osina, Nowogard, Resko, Stare Czarnowo, Cedynia oraz starostw powiatowych w Goleniowie i Gryfinie. Umowy zostaną podpisane we środę oraz czwartek, 24 i 25 lipca 2019 roku. Podpisy na dokumentach złoży - w imieniu samorządu województwa - wicemarszałek Jarosław Rzepa.

W sumie podpisanych będzie kolejnych 12 porozumień. Beneficjenci dołączą do sporej grupy samorządów, które w ciągu ostatnich kilkunastu dni parafowały już umowy obejmujące marszałkowskie wsparcie na poprawę bazy sportowej na swoim terenie. Na ten cel Urząd Marszałkowski zaplanował w bieżącym roku 1 350 000 zł. Wielkość dofinansowania wyniesie od 4,6 do 18,5 tys. zł. Środki trafią w sumie do 81 gmin i powiatów.

 

Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska piłkarskie, zaplecza sanitarno-socjalne, baseny czy obiekty lekkoatletyczne. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, a przyznana dotacja musi być wykorzystana do końca bieżącego roku.

Środa 24 lipca 2019 r., godz. 13:15, Resko, Urząd Miasta i Gminy, ul. Rynek 1
1/ Gmina Resko – „Modernizacja Stadionu Miejskiego w Resku” – koszt całkowity: 40 tys. z, wsparcie: 18,5 tys. zł

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x