Pin It

We wrześniu 2018 roku na łamach naszego portalu, opublikowaliśmy wizualizację basenu jaki miałby powstać w Resku. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński zapewnia, że ta inwestycja będzie realizowana.

Przypomnijmy, gmina Resko w czerwcu 2018 r. podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy krytego basenu przyszkolnego z zapleczem higieniczno - sanitarnym wraz z łącznikiem pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły a projektowanym basenem. Jako planowaną lokalizację wybrano teren przy budynku Liceum Zespołu Szkół w Resku. 

W ramach dokumentacji zaprojektowana zostanie hala basenu o wymiarach około 21 x 59 m, jako budynek dwukondygnacyjny z parterem przeznaczonym na technologię basenową, łącznik pomiędzy projektowaną halą basenu a istniejącym budynkiem szkoły o długości około 32 m, zaplecza szatniowe, zaplecze higieniczno - sanitarne oraz zaplecze obsługi. Niecka basenu sportowego zaprojektowana zostanie w technologi ruchomego dna, co znacznie zwiększy funkcjonalność basenu.

Opracowanie projektowe obejmie zagospodarowanie terenu hali basenu wraz z dojazdem oraz miejscami postojowymi. Sam projekt basenu będzie kosztował około 160 tys. złotych. Więcej o samej inwestycji w artykule: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2405-burmistrz-o-budowie-basenu-w-resku.html

W ostatniej rozmowie telefonicznej (17.07.02019 r.) z Arkadiuszem Czerwińskim, burmistrzem Reska, usłyszeliśmy zapewnienia, że ta inwestycja będzie realizowana, a w tej chwili cały czas opracowywana jest niezbędna dokumentacja. 

- W tej chwili na ukończeniu jest projekt budowlany. W przeciągu dwóch miesięcy powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę - powiedział Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska.

Mając komplet dokumentów, gmina Resko może się starać o uzyskanie dofinansowania na budowę basenu w Resku.

Czy jest to inwestycja która powinna być realizowana w Resku. Należy pamiętać, że nie będzie to AqaPark tylko zwykły szkolny basen, który będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć nauki pływania w ramach lekcji wf. Podobne obiekty już powstały w naszym kraju. Koszt ich realizacji był różny, od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Wielu mieszkańców obawia się, że ta inwestycja zrujnuje finanse naszego miasteczka.

Jakie jest państwa zdanie? Poniżej zamieszczamy sondę w której można wyrazić swoją opinię. Zachęcamy do głosowania.

Czy basen w Resku to dobra inwestycja?
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos:
Ostatni głos:

Wizualizacja basenu w Resku:

Resko24.pl

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x