Pin It

W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku, na terenach łobeskiej strefy ekonomicznej odbyła się trzecia edycja wyścigów wraków. WrakRace Łobez III - Summer Race, przyciągnął do Łobza ponad 60 ekip! W tym roku, najliczniejsza i najlepiej przygotowana ekipa przyjechała z Drawska Pomorskiego.

Pierwsza edycja wyścigów wraków odbyła się w październiku 2018 roku, w tym roku odbyły się już dwie edycje. Wszystko na to wskazuje, że wyścigi już na stałe wpisały się w kalendarz imprez powiatu łobeskiego. Wszystko za sprawą Łukasza Brejnakowskiego, pomysłodawcy wyścigów wraków w Łobzie oraz jego niezastąpionej ekipy.

Z roku na rok przybywa chętnych, aby wystartować w zawodach oraz pojawia się co raz więcej osób które chcą obserwować przebieg tej imprezy. Na czym polega fenomen WrakRace? To proste. Wyścigi zyskują ogromną popularność, dzięki temu, że są relatywnie niedrogie, a biorąc w nich udział można spróbować mikstury wielu elementów z różnych motorsportów, np. wyścigu drzwi w drzwi po bardzo nierównym i krętym torze, walki z czasem i współpracy z pilotem. 

W wyścigach uczestniczyły auta o średniej wartości do tysiąca złotych - przerobione na bliżej nieokreślone konstrukcje. Wszystkie mknęły po torze na terenach strefy ekonomicznej, nie zważając na zgubione koła, zderzaki czy dymiące rury wydechowe. Żaden z zawodników nie oszczędzał swojej maszyny, do oporu dociskając pedał gazu, co niejednokrotnie kończyło się wypadnięciem z toru. Pomysłowość miłośników motoryzacji widoczna na karoseriach ich wystylizowanych aut, chęć zwycięstwa, duża dawka adrenaliny i doskonała zabawa towarzyszyła uczestnikom podczas rozgrywanych konkurencji.

W tym roku Resko reprezentowały dwa auta, co prawda obyło się bez nagród, ale dla nas były to najważniejsze i najlepsze ekipy!

W tym roku nagradzano zawodników w trzech kategoriach. Zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe m.in. zestawy narzędziowe.

"GRUPA MAŁA"

  1. Patryk Kikun - wrak nr 21
  2. Grzegorz Stankowski - wrak nr 12
  3. Kacper Chojnacki - wrak nr 14

"GRUPA DUŻA"

  1. Przemysław Cieślak - wrak nr 62
  2. Michał Butkiewicz - wrak nr 56
  3. Krystian Gierszak - wrak nr 49

"KLASYFIKACJA GENERALNA" 

  1. Patryk Kikun - wrak nr 21
  2. Przemysław Cieślak - wrak nr 62
  3. Grzegorz Stankowski - wrak nr 12

Nagrodę za ferwor walki oraz postawę "Fair Play" otrzymała pani Agata Majewska, za perfekcyjne przygotowanie swoich aut nagrodę otrzymali członkowie ekipy z Drawska Pomorskiego.

Portal Resko24.pl po raz kolejny sprawował opiekę medialną nad tym wydarzeniem. Poniżej, specjalnie dla naszych Czytelników udostępniamy obszerną relację prowadzoną z ziemi i powietrza :) .

Jeszcze więcej zdjęć: WrakRace Łobez III - Summer Race 2019

Relacja filmowa:

Przekazy z naszego profilu Facebook.com/Resko24:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x