Pin It

Jedno dziecko, jedno drzewo – to hasło akcji która właśnie ruszyła w Nadleśnictwie Resko. Akcja nawiązuje do dawnej polskiej tradycji, zgodnie z którą zaraz po narodzinach dziecka jego rodzice sadzili drzewa, by potem móc przyglądać się i podziwiać, jak rośnie ono wraz z dzieckiem. Akcja sadzenia pamiątkowych drzew odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Resko oraz Gmin: Resko, Płoty i Radowo Małe.

We wtorek, 13 sierpnia br. w siedzibie Nadleśnictwa Resko, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Pan Andrzej Szelążek podpisał z włodarzami Gmin: Resko, Płoty i Radowo Małe listy intencyjne dotyczące współpracy w zakresie współorganizowania akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”.

Główne założenia akcji:

- upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii Polski i Lasów Państwowych, w tym jubileuszu 95-lecia istnienia PGL LP – znakiem pamięci będą drzewa, sadzone przez rodziców z terenu Gminy Resko, Płoty i Radowo Małe, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do końca sierpnia br.,
- posadzenie drzew przekazanych przez leśników na terenach należących do samorządów.

Od dziś zapraszamy wszystkich rodziców z terenu Gminy Resko, Płoty i Radowo Małe, którym w 2019 roku urodziło się dziecko, do posadzenia pamiątkowego drzewa podpisanego imieniem i datą urodzenia dziecka. Zgłoszenia należy dokonać osobiście w miejscowym urzędzie gminy do dnia 30 sierpnia br.

Akcja sadzenia pamiątkowych drzew odbędzie się 28 września 2019 r., o godz. 11:00 na zieleńcu znajdującym się za budynkiem Szkoły Podstawowej w Resku – od strony Parku Miejskiego w Resku (naprzeciw minisiłowni zewnętrznej).

Zgłoszenia rodziców dzieci urodzonych w terminie od 01.01.2019r. do 29.08.2019r. zamieszkałych na terenie Gminy Resko chętnych do wzięcia udziału w akcji przyjmuje Urząd Miejski w Resku w pok. nr 3 do dnia 30.08.2019r.

Pliki do pobrania:

Formularz należy drukować dwustronnie. Na drugiej stronie ma znajdować się klauzula informacyjna. Formularz zgłoszenia uczestnictwa musi być podpisany przez oboje rodziców.

Sadzenie na terenie Gminy Płoty i Gminy Radowo Małe – w październiku.

Fotorelacja z dzisiejszego spotkania w Nadleśnictwie Resko:

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x