Pin It

W ostatnim czasie, zdecydowanie większe zaangażowanie prac można zaobserwować przy budowie świetlicy wiejskiej, a już w niedługim czasie powstanie chodnik.

W przypadku świetlicy jest to inwestycja realizowana przez gminę Resko. Przypomnijmy, że oprócz Łabunia Wielkiego takie świetlice powstały w Dorowie oraz Starogardzie. Całość inwestycji została dofinansowana w ponad 60 procentach z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Średnio budowa i modernizacja jednej świetlicy wraz z wyposażeniem kosztowała około 700 tys. złotych.

Jak nas dzisiaj poinformował Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska, świetlice w Dorowie i Starogardzie są już wyposażane w meble i sprzęt i jest szansa, że będą nam służyły z początkiem roku szkolnego. Natomiast w Łabuniu Wielkim w sierpniu mają się zakończyć prace budowlane, następnie obiekt musi przejść wszelkie wymogi formalne. Prawdopodobnie w listopadzie świetlica będzie już oficjalne oddana do użytku.

 

Kolejna inwestycja to budowa chodnika przy wyjeździe w kierunku Modlimowa. Nowy chodnik, powstanie przy drodze powiatowej należącej do Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie - za realizację tej inwestycji będzie odpowiadał Powiat Łobeski. Prace zostały już rozpoczęte.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x