Pin It

Jak Państwo z pewnością pamiętają, rok temu prowadzona była pierwsza w okolicy zbiórka publiczna. Zbiórka dla Łukasza – ofiary wypadku komunikacyjnego. Teraz z pomocą ruszyły dzieci z Iglic.

Strona z pomocą na portalu społecznościowym Facebook, która promowała zbiórkę dla Łukasza, nadal działa. Przekształciła się w stronę niesienia pomocy dla osób w całym kraju. Do tej pory prowadzone były na niej zbiórki publiczne, gdzie ich ogólna wartość finansowa przekroczyła kwotę 110 tys złotych! Wszystko po to, by pomagać innym w rehabilitacjach po wypadkach, w zbiórce na kosztowne leczenie, czy pomoc bezdomnych których okradziono. Każda zbiórka jest inna, każda zbiórka ma inny cel, każda zbiórka ma inny pomysł na jej realizację.

 

Miesiąc temu została prowadzona zbiórka dla Adriana, który po wypadku jako dziecko do dziś jeździ na wózku inwalidzkim. Pomimo, że zbiórka już jakiś czas temu się zakończyła – dzieci ze świetlicy wiejskiej w Iglicach nadal angażowały się w pomoc. To tam pod patronem Centrum Kultury w Resku oraz opiekunki świetlicy Anny Sołonyny, narodził się pomysł zbierania nakrętek. Udało się uzbierać prawie 50 kg nakrętek! Zostały one przekazane na pomoc dla Adriana. Małe dzieci, wielkie serce. Oby tak dalej - zapraszamy do zapoznania się ze stroną „Czynimy Dobro” www.facebook.pl/czynimydobro. Jak powiedział nam Krzysztof Frąckowiak - administrator strony, zbiórka na poważne problemy nie musi odbywać się w grobowej atmosferze, czasami trzeba się po prostu uśmiechnąć – bo śmiech to zdrowie.

Resko24.pl, fot. www.facebook.pl/czynimydobro

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x