Pin It

Dzisiaj (1.09.2019 r.) około godz. 20 strażacy rozpoczęli poszukiwania mieszkańca Reska. Płynął pontonem w kierunku Płotów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 70 - letni mężczyzna wypłynął pontonem z Reska około godz. 11. Do godzin wieczornych nie było z nim żadnego kontaktu, w związku z tym zaalarmowano służby ratownicze.

Zastępy straży pożarnej z JRG Łobez i OSP Resko rozpoczęły akcję poszukiwawczą przy ul. Młyńskiej Resku. Do Reska dotarli również WOPR - owcy ze Szczecinka. Strażacy wypłynęli łodzią w kierunku Płotów.

Po niecałej godzinie zakończono poszukiwania. Mężczyzna został odnaleziony, dopłynął pontonem do Płotów cały i zdrowy! Ostatecznie, w bezpiecznym dotarciu na suchy ląd, pomogli Druhowie z OSP Płoty.

Pokonanie 20 km odcinka rzeki Resko - Płoty  zajęło poszukiwanemu ponad 8 godzin, płynąc kajakiem taka wyprawa zajmuje około 5 - 6 godzin. Szlak nie należy do trudnych, na trasie spotykamy kilkanaście przeszkód w postaci drzew znajdujących się w nurcie rzeki.

Dobrze, że w przypadku tej wyprawy wszystko zakończyło się szczęśliwie dla "miłośnika żeglugi rzecznej" z Reska.

Relacja filmowa:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x