Pin It

W ostatnich dniach, w naszym "facebookowym" profilu, informowaliśmy o dużych ilościach śmieci zalegających wokół jeziora. Jak sygnalizowali nasi Czytelnicy, skala problemu pozostawionych odpadów jest coraz większa. Ta przykra sytuacja była pozytywnym motorem do działania!

Dzięki spontanicznie zorganizowanej akcji, chęci i pomocy fajnych ludzi, udało się wysprzątać teren wokół Dobrzyckiego jeziora. Efekt  to 10 dużych worków z najróżniejszymi śmieciami. Przeważały butelki niefrasobliwie rzucone w trzciny, nie brakowało też opakowań po robakach, puszek po kukurydzy, grillów turystycznych, aluminiowych tacek , plastikowych sztućców itd itd. - relacjonują uczestnicy akcji.

Specjalne podziękowania za zaangażowanie należą się pani Agnieszce Kamińskiej oraz dla panów: Grzegorza Bajorka i Lucjana Lisa

Oby ten ogrom pracy i zaangażowania, nie poszedł na marne i został uszanowany przez osoby odwiedzające ten piękny zakątek gminy Resko.

Obecnie inicjatorzy akcji starają się o transport zebranych śmieci, wszelkie miłe gesty dotyczące tej kwestii będą mile widziane.

Wcześniej publikowaliśmy informacje:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x