Pin It

Na sesji Rady Miejskiej w Resku, która odbyła się w dniu 30 października 2019 r. w Centrum Kultury w Resku Burmistrz Reska złożył serdeczne podziękowania Panu Adamowi Szatkowskiemu za pielęgnowanie historycznych wartości, promowanie patriotyzmu, tolerancji i wzajemnego szacunku.

Prezes Klubu Szkół Westerplatte od wielu lat aktywnie bierze udział w spotkaniach na Westerplatte oraz utrzymuje więzi rodzin westerplatczyków. W tym roku został przyznany Panu Adamowi Medal Prezydenta Miasta Gdańska w podziękowaniu za pielęgnowanie pamięci o heroicznej walce żołnierzy polskich w 1939r. na Westerplatte w Gdańsku.

Pan Adam organizuje wyjazdy młodzieży reskiej na półwysep do Gdańska, by mogli uczestniczyć w uroczystościach na Westerplatte i rozwijać poczucie narodowej tożsamości.

 

Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński wyraził wdzięczność Prezesowi Klubu Szkół Westerplatte Adamowi Szatkowskiemu za promocję Gminy Resko oraz kształtowanie patriotycznej postawy uczniów poprzez udział w uroczystościach na Westerplatte.

Resko24.pl/ Urząd Miejski w Resku

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x