Pin It

Wszystkich Świętych i Zaduszki. Jak co roku, odwiedziliśmy nagrobki swoich bliskich, aby nie tylko przyozdobić je kwiatami czy zapalić znicze, ale co najważniejsze – wrócić myślami do wszystkich tych, którzy odeszli.

Trzeba pamiętać, że są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy, wzdychamy, tęsknimy i odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Jedni potrafią się pogodzić ze śmiercią. Inni się jej boją. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…

Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze

kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

pod cmentarnym murem

i niebo jesienne

u góry.

Dla nich harcerskie warty

i chorągiewek gromada,

i dla nich ten dzień

– pierwszy dzień listopada.

/”Dla tych, którzy odeszli” – Gellnerowa Danuta/

 

Żal że się za mało kochało

Że się myślało o sobie

Że się już nie zdążyło

Że było za późno

/Jan Twardowski „Żal” [fragm.]/

Film, Święto Zmarłych w Resku:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x