Pin It

28 listopada 2019 r. w Zespole Szkół w Resku odbył się finał XVI Gminnego Konkursu Ortograficznego Uczniów Szkół Podstawowych o Pióro Burmistrza Reska.

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 548 uczniów Szkół Podstawowych naszej gminy, z tego tak licznego grona wyłoniono 16 finalistów.

W myśl hasła: „Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną” toczyła się rywalizacja w czterech kategoriach wiekowych, w dwóch etapach (pisanie ze słuchu dyktanda oraz rozpoznawanie i uzupełnianie wyrazów z lukami). Szkołę Podstawową przy Zespole Szkół w Resku reprezentowali: Jakub Kajma, Amelia Barcikowska, Oliwia Kopka, Nicola Babij, Lena Szawarska, Julia Jaworska, Daria Muszler, Zuzanna Kędzierska.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymali Pióra Burmistrza Reska, zaś pozostali finaliści nagrody książkowe, wszystkim wręczone zostały również dyplomy. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli pióra we wszystkich kategoriach.

Nagrody wręczył Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński.

Gratulujemy!
Joanna Knap

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x