Pin It

Rzeźby stojące na rynku miejskim, dziś zostały ubrane w biało - czerwone maski. Lokalna inicjatywa grupy "Resko Maskuje" spotkała się dużą falą krytyki.

Wojowie oraz barwna i bardzo tajemnicza postać, pochodząca z czasów dawnego Regenwalde, czyli Sydonia von Borck, to rzeźby wykonane przez naszego lokalnego artystę. Od dłuższego czasu są ozdobą naszego miasta oraz tworzą nowo powstałą ścieżkę edukacyjną "Resko, którego nie ma"nawiązując do bogatej historii naszego miasteczka.  Dzisiaj wspomniane rzeźby, zostały ubrane w maseczki w narodowych barwach Polski. Nie jest to nowy pomysł, bo w czasie obecnej pandemii, podobne inicjatywy pojawiły się w wielu miastach w Polsce, ale również na całym świecie. 

Jak podaje Gazeta Krakowska, na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się akcja z udziałem kilku osób, podczas której założono maskę na rzeźbę "Eros bendato". Happening ma na celu promowanie noszenia maseczek higienicznych w miejscach publicznych i pojazdach komunikacji zbiorowej, by ograniczyć zagrożenie epidemiczne spowodowane koronawirusem.

Pod naszym dzisiejszym postem w profilu facebook pojawiło się sporo, w większości krytycznych, postów wobec tej lokalnej inicjatywy. Należy dodać, że ów inicjatywa nie jest żadną samowolką i została przeprowadzona w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Resku.

 

Komentarz pani Renaty Ostrowskiej z grupy "Resko Maskuje".

Rzeźby na rynku miejskim w Resku:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x