W dniu 17.października w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wraz Burmistrzem Reska Arkadiuszem Czerwińskim w obecności zaproszonych gości  podpisał umowę o dofinansowaniu projektu podnoszącego bezpieczeństwo gminy.

Na realizację projektu „Ochrona zasobów naturalnych i podniesienie poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego przed skutkami nadzwyczajnych zagrożeń w gminę Resko”

W ramach tego przedsięwzięcia zostaną zakupione dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze z napędem 4x4, samochód specjalny – 30-to metrowa drabina mechaniczna oraz lekki samochód ratownictwa technicznego   oraz rozbudowa o dwa stanowiska garażowe.

Koszt całkowity projektu wynosi 3 130 660,37 zł, natomiast przyznane dofinansowanie to kwota 2 541 425,69 zł.

Dzisiaj, te samochody ratownicze pojawiły się już w OSP Resko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. OSP Resko

Komentarze  

Zorro
+8 # Zorro 2013-12-30 17:27
Niezłe wozidła :P lepsze niż Pogotowia :)
Zgłoś administratorowi
R24
+5 # R24 2013-12-30 21:57
Pewnie, że spoko furki :lol: Które lepsze? Myślę, że bez znaczenia - byle spełniały swoją rolę! ;-)
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.