Pin It

Do naszej Redakcji trafił przerażający list od mieszkanki Przemysławia gm. Resko. To co w nim przeczytaliśmy i zobaczyliśmy przechodzi wszelkie granice współżycia społecznego. Widok całkowicie zdemolowanej pasieki jest naprawdę przygnębiający.  

Najpierw pogróżki słowne, później wybita szyba w oknie i zniszczona pasieka. Czy musi dojść do tragedii aby ktoś w końcu przerwał ten naganny proceder w Przemysławiu ? Sprawę oczywiście nagłaśniamy nie godząc się na takie akty bandyctwa. Poniżej treść listu jaki otrzymaliśmy.

Dzień dobry, od urodzenia jestem mieszkanką Przemysławia. W miniony weekend zniszczono naszą pasiekę, straty możemy szacować w dziesiątkach tysięcy złotych. Był to, nie pierwszy już, atak skierowany na mnie i moją rodzinę.

Pierwszy znaczący atak miał miejsce w nocy z 30/31 grudnia 2014 r. kiedy to o 2:25 wybito w moim domu okno - w pierwszą noc po sprawie przed Sądem Okręgowym w Szczecinie, który rozpatrywał mój protest wyborczy.

Następne wybicie okna miało miejsce 17 lutego 2015 r. o 18:50 tuż przed wyborami sołtysa w moim sołectwie. Później były inne mniejsze szykany i nękania, które w obliczu tych wspomnianych chyba nie warto opisywać.

I te ostatnie - zniszczenie naszej pasieki w nocy z 30/31 maja br. Dzień później napisałam e-mail do naszego Burmistrza, którego treść zamieściłam poniżej - odpowiedzi żadnej, ani telefonu, na jego przyjazd nawet nie liczyłam.

Wszystko moim zdaniem ma źródło w tym, że odważyłam się wystartować w wyborach samorządowych do rady gminy, które przegrałam 5 głosami oraz w tym, że odważyłam się złożyć protest, bo wybory nie przebiegły uczciwie. 

Załączone zdjęcia obrazują rozmiar zniszczeń. Mąż od świtu do zmroku próbuje jakoś "ogarnąć" zniszczenia. Wcześniej
przychodziło nam borykać się z jakimiś stratami w pasiece, ale te były spowodowane wyłącznie chorobami lub niesprzyjającą pogodą. Teraz zadziałał tzw. czynnik ludzki - jeśli tych bandytów w ogóle można nazwać ludźmi... Poddawać się ani myślimy, bandytom z pewnością chodzi o to, byśmy stąd wyjechali lub schowali się do mysiej dziury i nie wychylali z niej nosa.

Osoba, która wg nas stoi za tym wszystkim, potwierdza to swoim zachowaniem. Jakże trzeba być zdemoralizowanym, by w obliczu tych zdarzeń mieć czelność głośno śmiać się w twarz mnie i mojemu mężowi, podgwizdywać głośno i podkrzykiwać
"No i co?". Brak mi słów...

Pozdrawiam serdecznie
Renata Nowak


Poniżej ośmieliłam się zamieścić treść wysłanego do Burmistrza e-maila, na którego 
do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi.

Witam Panie Burmistrzu, wczorajszy dzień okazał się jednym z najgorszych w ostatnim okresie, zapoczątkowanym 30.12.2014 r. od próby zastraszenia nas wybiciem okien. Mąż chcąc przeprowadzić miodobranie udał się do naszej pasieki i to, co zobaczył obrazują załączone fotografie. Zniszczona została cała pasieka składająca się z 40 żywych rodzin pszczelich oraz 6 pustych uli, tylko 4 puste stojące osobno ule zostały oszczędzone (posiadaliśmy w sumie 50szt.).

Straciliśmy coś co ponad 50 lat temu zaczął tworzyć mój tata, a później rozwijał mój mąż. Oboje z mężem mamy konkretne podejrzenia o sprawcach (niemal graniczące z pewnością). Przepraszam jeśli te obrazki zburzą Panu sielski obrazek Przemysławia  i jego najważniejszych przedstawicieli.

Z poważaniem
Renata Nowak

 

Pozostałe zdjęcia zniszczonej pasieki:

 

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

jackwar
+59 # jackwar 2015-06-07 20:43
Współczuję państwu i łączę się w bólu . Mam nadzieję że te wszystkie akta wandalizmu i naruszenia miru domowego zgłosili państwo na Policję . Nie można lekceważyć gdyż następnym razem mogą zrobić coś gorszego . Pewnie policja umorzy sprawę ale zawsze można nawet po długim czasie do niej powrócić . Mam nadzieję że w następnych wyborach uda się wygrać i proszę się nie poddawać , działać w swoim regionie dla dobra społeczeństwa .
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+59 # Arkadiusz 2015-06-07 21:12
Mścić się na pszczołach? To tak, jakby złamać nogę psu...
Zgłoś administratorowi
MarkoP
+66 # MarkoP 2015-06-07 21:54
Jestem poruszony takim bestialstwem. Pszczoły to jedyne owady, o których mówi się, że umierają. Mamy ich coraz mniej, nawet bez takich aktów wandalizmu. Mam nadzieję, że ktoś zareaguje i winni tego czynu poniosą dotkliwą karę. Jeżeli przyczynili się do tego ludzie stojący u władzy, jest to po trzykroć haniebne.
Zgłoś administratorowi
Słonko
+60 # Słonko 2015-06-07 22:19
Osoba lub też osoby, które postąpiły w bardzo okrutny sposób to bestie. Zniszczyły dorobek Państwa oraz pożytecznych owadów. Bardzo Państwu współczuję - szkoda, że na następne wybory trzeba tak długo czekać. Mam nadzieję, iż ludzie nie zapomną o tych, którzy stoją za tak nikczemnym czynem i następnym razem ich nie wybiorą.
Zgłoś administratorowi
bobek
+50 # bobek 2015-06-08 12:05
Czy to na takich nie ma kary, czy to tylko zwykła zciema ,żeby prawda nie wyszła na jaw. Sprawa niby prosta do wykrycia i obnażenie winnego ,a z drugiej strony same zakręty w postępowaniu, mamy 21- wiek i uważam, że policja powinna w dwie godziny uwinąć się z tą sprawą i sąd surowo osądzić sprawce(ów) tego nikczemnego występku.A z drugiej strony,należy sobie zadać pytanie jakim trzeba być ograniczonym na umyśle,żeby dopuszczać śię takich czynów,takie osoby powinny być izolowane od społeczeństwa i wywożone na Kazakstan.!!!!!!!! ;-)
Zgłoś administratorowi
bobek
+51 # bobek 2015-06-08 12:23
Policja,Burmistrz Reska i my mieszkańcy powinnyśmy ufundować nagrodę dla osoby która wskaże winnych tego występku. 20 tyś złotych.
Zgłoś administratorowi
Renata Nowak
+52 # Renata Nowak 2015-06-08 15:11
Oboje z mężem ze wzruszeniem obserwujemy reakcję czytelników portalu resko24.pl. Wcześniej nie myśleliśmy o nagłośnieniu naszego problemu w mediach, lecz po zdewastowaniu pasieki stwierdziliśmy, że w pojedynkę tej wojny nie wygramy... Też myśleliśmy o ufundowaniu nagrody za wskazanie sprawców, bo z pewnością ktoś coś zauważył. Nie dysponujemy zbyt dużą kwotą, którą możemy przeznaczyć na nagrodę, zwłaszcza że ostatnio zmuszeni byliśmy założyć na domu monitoring, by mieć w ogóle do czego wracać...
Zgłoś administratorowi
Bogumił
+38 # Bogumił 2015-06-09 11:23
Cytuję Renata Nowak:
Oboje z mężem ze wzruszeniem obserwujemy reakcję czytelników portalu resko24.pl. Wcześniej nie myśleliśmy o nagłośnieniu naszego problemu w mediach, lecz po zdewastowaniu pasieki stwierdziliśmy, że w pojedynkę tej wojny nie wygramy... Też myśleliśmy o ufundowaniu nagrody za wskazanie sprawców, bo z pewnością ktoś coś zauważył. Nie dysponujemy zbyt dużą kwotą, którą możemy przeznaczyć na nagrodę, zwłaszcza że ostatnio zmuszeni byliśmy założyć na domu monitoring, by mieć w ogóle do czego wracać...

Sugeruję, aby państwo po ewentualnym odbudowaniu pasieki założyli kamery maskujące pomoże to w przyszłości wykryć potencjalnych sprawców Smutne jak zdziczałym gatunkiem jest "homo" bo trudno to nazwać "sapiens".
Zgłoś administratorowi
Krzysztof
+42 # Krzysztof 2015-06-09 15:55
"... jedynie Franciszek Kotula wspomina o samosądach znanych jako samodzielne sądy bartne. Za rabunek barci, jedyne liczące się i zarazem najcięższe przestępstwo, karano śmiercią i to śmiercią w okrutnych męczarniach. Złodziejowi wyciągano kiszki i przybijano je wraz z ukradzioną barcią do drzewa, po czym złodzieja prowadzono tak długo naokoło drzewa, "aż mu się kiszki okręciły"
Zgłoś administratorowi
jacek
+31 # jacek 2015-06-10 21:54
tylko nagroda może dać wyjaśnienie kto dopuścił się tego nikczemnego czynu jego dobra też powinny być rozwalone jak te ule i pszczoły ciekawe jak by się czuł.Jeżeli jest czubem to wiadomo że to czub i trzeba z nim postąpić zamknąć go w psychiatryku.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x