Nasz portal został stworzony z myślą o Tobie, skoro tutaj trafiłeś to oznacza jedno! Sprawy Reska i okolic nie są Ci obojętne. Staramy się być zawsze w centrum wydarzeń. Naszych publikacji nikt nie blokuje, jesteśmy niezależnym portalem informacyjnym. Zapraszamy do współpracy, masz informację, coś według Ciebie wymaga pilnej interwencji? Skontaktuj się z nami. Zapraszamy również do współpracy reklamowej, zapytaj o warunki, na pewno się dogadamy :)

AKTUALNOŚCI Z PORTALU

W sobotę 2 września, "Dożynki Gminne" w Resku. Początek obchodów już o godz. 12, zabawa taneczna pod chmurką do północy. Portal Resko24.pl patronuje medialnie tej imprezie.

Tradycyjnie "Dożynki Gminne" w Resku rozpoczną się Mszą Świętą w Sanktuarium Maryjnym o godz. 12.00 . O godz. 12.45 przejście korowodu dożynkowego do Parku Miejskiego - prowadzenie "Kapela Rycha". Obrzędy dożynkowe rozpoczną się o godz. 13.00.

Od godz. 13.30 znakomite show kulinarne, a do tego kilkaset porcji pysznego jedzenia dla publiczności. Bitwa na Dwie Ogromne Patelnie! Bitwa na Dwie Ogromne Patelnie! W tej kulinarnej zabawie, w czasie której zostaną przygotowane na Państwa oczach wyjątkowe dania. A wszystko za sprawą znakomitych Szefów Kuchni, dla których gotowanie to nie tylko zawód, ale prawdziwa pasja.

Z okazji 52-lecia powstania klubu LKS "Mewa Resko" w grudniu odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego.

Turniej zostanie rozegrany w pięciu kategoriach: Chłopcy Szkoła Podstawowa, Dziewczęta Szkoła Podstawowa/Gimnazjum, Seniorzy, Weterani 45+ oraz Open.

Termin: 17.12.2017 r, godz. 9.30

Miejsce: Hala Gimnazjum w Resku.

Zapisy zawodników będą prowadzone od godz. 8.45 - 9.15 w dniu zawodów.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Tradycji więc stało się za dość – deszcz nieodmiennie towarzyszący organizacji „Nocy Świętojańskiej” trochę dał się we znaki. Pomimo pogody, mieszkańcy grodu Borków i Widantów, bawili się do późnych godzin wieczornych. 

Tegoroczna "Noc Świętojańska i Dni Reska" rozpoczęła się od animacji dla dzieci które przygotowała i przeprowadziła grupa T z Torunia. Później swój program artystyczny zaprezentowały dzieci z terenu gminy Resko. Teren parku miejskiego zamienił się w wielki i kolorowy plac zabaw dla dzieci i tych nieco starszych. 

Entuzjaści kolorowych twarzy mogli zażyczyć sobie malunek na buzi wg własnego pomysłu. Wśród przybyłych na imprezę krążył, niezmordowany w upale, olbrzymi pluszowy Pan Lew i nastawiając ostre pazury chętnie fotografował się ze wszystkimi, którzy chcieli mieć go przy sobie na zdjęciu.