Po długim okresie podliczania, protokołowania i publikowania, wreszcie możemy zaprezentować skład nowych władz samorządowych. Podczas tegorocznych wyborów samorządowych odbyło się również losowanie do Rady Miasta, dwóch kandydatów uzyskało taką samą ilość głosów.
Burmistrzem Reska pozostanie Arkadiusz Czerwiński który uzyskał 1571 głosów, Edyta Klepczyńska, która kandydowała na stanowisko Burmistrza, uzyskała 1169 głosów.
W losowaniu przeprowadzonym 18 listopada w siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej uczestniczyło uczestniczyło dwóch kandydatów, Ewa Garbarczyk i Stanisław Buczek uzyskali po 70 głosów. W losowaniu zwyciężyła p. Ewa Garbarczyk.
Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, w skład nowej Rady Miasta i Gminy Resko weszli:
- Garbarczyk Ewa - Gmina dla Mieszkańców
- Oktawiusz Jeż - Gmina dla Mieszkańców
- Renata Kulik - Gmina dla Mieszkańców
- Święcicki Zygmunt - Gmina dla Mieszkańców
- Dariusz Możejko - Gmina dla Mieszkańców
- Marek Wierzbowski - Gmina dla Mieszkańców
- Sołonyna Anna - Gmina dla Mieszkańców
- Edyta Klepczyńska - Polskie Stronnictwo Ludowe
- Gromek Bożena - Polskie stronnictwo Ludowe
- Andrzej Nowak - Polskie Stronnictwo Ludowe
- Adam Seredyński - Polskie Stronnictwo Ludowe
- Anna Szymańska - SLD Lewica Razem
- Piotr Opar - SLD Lewica Razem
- Paweł Gradus - Twój Ruch
- Poniecki Roman - KW Romana Ponieckiego
Poniżej prezentujemy zestawienie ze wszystkich okręgów wyborczych:
Na poszczególnych kandydatów na burmistrza:
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Czerwiński Arkadiusz |
Gmina dla Mieszkańców |
1571 |
2 |
Klepczyńska Edyta |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
1169 |
Na poszczególnych kandydatów do rady miasta i gminy:
Okręg wyborczy nr 1
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Czaban Jan |
Gmina dla Mieszkańców |
63 |
2 |
Jaworska Katarzyna |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
29 |
3 |
Opar Piotr |
SLD Lewica Razem |
86 |
Okręg wyborczy nr 2
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Klepczyńska Edyta |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
152 |
2 |
Lewandowski Emil |
Bezpieczne Miasto |
44 |
3 |
Podsadna Ryszarda |
Gmina dla Mieszkańców |
116 |
4 |
Soroczyński Tomasz |
Twój Ruch |
33 |
Okręg wyborczy nr 3
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Grygiel Henryk |
Gmina dla Mieszkańców |
76 |
2 |
Szymańska Anna |
SLD Lewica Razem |
94 |
Okręg wyborczy nr 4
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Czyż Lidia |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
19 |
2 |
Gradus Paweł |
Twój Ruch |
74 |
3 |
Najderek Janusz |
SLD Lewica Razem |
22 |
4 |
Szymankowski Jarosław |
Gmina dla Mieszkańców |
36 |
Okręg wyborczy nr 5
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Łachmanowicz Dorota |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
32 |
2 |
Pasternacki Kazimierz |
SLD Lewica Razem |
45 |
3 |
Święcicki Zygmunt |
Gmina dla Mieszkańców |
85 |
Okręg wyborczy nr 6
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Cyunel Jadwiga |
SLD Lewica Razem |
28 |
2 |
Czura Marcin |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
65 |
3 |
Poniecki Roman |
KW Romana Ponieckiego |
100 |
Okręg wyborczy nr 7
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Jeż Oktawiusz |
Gmina dla Mieszkańców |
109 |
2 |
Wójcik Alicja |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
56 |
Okręg wyborczy nr 8
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Pawelec Kazimierz |
SLD Lewica Razem |
82 |
2 |
Seredyński Adam |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
83 |
Okręg wyborczy nr 9
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Kajma Tadeusz |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
57 |
2 |
Kurdziel Wioletta |
SLD Lewica Razem |
34 |
3 |
Możejko Dariusz |
Gmina dla Mieszkańców |
91 |
Okręg wyborczy nr 10
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Jankowski Jacek |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
70 |
2 |
Kulik Renata |
Gmina dla Mieszkańców |
81 |
3 |
Majewska Lidia |
Gmina dla Mieszkańców |
49 |
Okręg wyborczy nr 11
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Nowak Renata |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
80 |
2 |
Wierzbowski Marek |
Gmina dla Mieszkańców |
85 |
Okręg wyborczy nr 12
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Korgul Elżbieta |
SLD Lewica Razem |
38 |
2 |
Rokosz Eugeniusz |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
37 |
3 |
Sołonyna Anna |
Gmina dla Mieszkańców |
75 |
Okręg wyborczy nr 13
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Marciniak Sławomir |
Gmina dla Mieszkańców |
37 |
2 |
Nowak Andrzej |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
148 |
Okręg wyborczy nr 14
LP |
Nazwisko imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Gromek Bożena |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
75 |
2 |
Stelmach Wiesława |
Gmina dla Mieszkańców |
44 |
Okręg wyborczy nr 15
LP |
Nazwisko, imię |
Komitet wyborczy |
Głosów |
1 |
Buczek Stanisław |
Polskie Stronnictwo Ludowe |
70 |
2 |
Garbarczyk Ewa |
Gmina dla Mieszkańców |
70 |
W dniu 18 listopada 2014 roku, w siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej odbyło się losowanie w obecności pełnomocnika (KWW Gmina dla Mieszkańców) i osoby upoważnionej przez pełnomocnika (KW Polskiego Stronnictwa Ludowego), w wyniku losowania kandydatem na radnego została wylosowana p. Ewa Garbarczyk.