Portal Resko24.pl - Menu boczne

 Nasz portal został stworzony z myślą o Tobie, skoro tutaj trafiłeś to oznacza jedno! Sprawy Reska i okolic nie są Ci obojętne. Staramy się być zawsze w centrum wydarzeń. Naszych publikacji nikt nie blokuje, jesteśmy niezależnym portalem informacyjnym. Zapraszamy do współpracy, masz informację, coś według Ciebie wymaga pilnej interwencji? Skontaktuj się z nami. Zapraszamy również do współpracy reklamowej, zapytaj o warunki, na pewno się dogadamy :)

AKTUALNOŚCI

Pin It

Zaprezentowaliśmy już listę kandydatów do Rady Powiatu w Łobzie. Nadszedł czas na badanie przedwyborcze, zapraszamy do głosowania.

Chętnych do Rady Powiatu w Łobzie, podobnie jak do Rady Miejskiej w Resku jest sporo . Z naszego okręgu kandyduje w sumie 19 osób, do obsadzenia 3 mandaty.

W sumie w radzie powiatu łobeskiego zasiądzie 15 radnych.

Zapraszamy do badania przedwyborczego. W publikowanej ankiecie, podobnie jak w prawdziwych wyborach, można oddać tylko jeden głos na jednego kandydata.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 21 października w godzinach od 7 do 21.

Kto powinien zasiąść w Radzie Powiatu reprezentując nasz okręg wyborczy?

 

Kto z gminy Resko powinien zasiąść w Radzie Powiatu w Łobzie?
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos:
Ostatni głos:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Komentarze  

Rubaszny Roman
-10 # Rubaszny Roman 2018-09-23 18:10
Wyborcy powinni zrozumieć, ze w wyborach do powiatu wybierają niekoniecznie osobę a konkretne ugrupowanie. Stąd dla mnie jedynym mozliwym wyborem jest porozumienie samorządowe. Nr 3 z PiS nalezy podziekowac za dotychczasowe zaangazowanie i niech chlop idzie na emeryturę... tym samym nie oddam glosu na nikogo z PiS aby nr 3 mogł w koncu odpocząć.
Zgłoś administratorowi
jolka
+24 # jolka 2018-09-23 18:18
Ten Pan był kiedyś z PSL, teraz z PIS jak wiatr zawieje...
Zgłoś administratorowi
Marcin
-15 # Marcin 2018-09-23 21:01
Roman mądrze mówi porozumienie samorządowe to jedyny rozsądny wybór a pis i psl dziękujemy.
Zgłoś administratorowi
Dżaro
-18 # Dżaro 2018-09-23 21:28
Szczerze mówiąc najlepiej byłoby zagłosować na PSL gdyż nie wstydzą się swojego ugrupowania i idą pod własnym szyldem a nie pod Porozumieniem Samorządowym (Czyli nic innego jak PO). O PiS to już chyba nie trzeba więcej pisać widać gołym okiem :)
Zgłoś administratorowi
MARCIN
+12 # MARCIN 2018-09-23 22:23
porozumienie samorządowe to nic innego ,, PO,, i jaki to osoby do sprawowania mandatu radnego powiatowego Ratuj się kto może.
Zgłoś administratorowi
lapaos
-18 # lapaos 2018-09-24 11:08
MARCINIE - nie wiem dlaczego łączysz ich z PO, skoro to komitet wyborczy wyborców, a nie partia. Nawet gdyby prywatnie te osoby sympatyzowały z PO, to nie oznacza, że ich coś łączy, a na pewno nie startują z listy PO.

Za to wszystkie ich kandydatury są i tak lepsze niż propozycje PiS i PSL. Chyba, że chcesz nam przybliżyć jakiegoś kandydata z PiS, lub PSl to słuchamy...
Zgłoś administratorowi
lapaos
-12 # lapaos 2018-09-24 11:20
...przy okazji MARCINE - Pan Pałubiak w 2010r startował z listy KWW POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW razem z panią Seredyńską. Pan Gradus w tym samym roku z KWW POWIAT DLA GMIN wraz z p. Czerwińskim (potem startował z listy PSL, a teraz z PiS). Czy sądzisz, aby ktokolwiek z nich był faktycznie związany z PO?
Zgłoś administratorowi
lapaos
+21 # lapaos 2018-09-24 11:27
A w PSL obecnie same sławy wsi... na czele z P. Piestrzeniewicz. Szkoda tylko, że tacy ludzie mieliby reprezentować (zdaniem PSL) gminę Resko w powiecie i decydować o sprawach ważnych... Ale co tu dużo mówić.

Od kilku lat sądzę, że przy rejestracji kandydatów powinni oni przechodzić obowiązkowo dwa testy - jeden na inteligencję (przy IQ poniżej 90 powinni być niedopuszczani do samorządu), a drugi na czytanie ze zrozumieniem prostego tekstu (jak w szkole podstawowej).
Zgłoś administratorowi
Baba Jaga
-5 # Baba Jaga 2018-09-24 15:06
Gradus Barcikowska i Mentel to poprostu mózgi w Resku! Łał! Jest czego pozazdroscic! To że ktoś mieszka na wsi nie znaczy że jest mało inteligentny ale to że ktoś takie komentarze daje to swiadczy o jego glupocie!
Zgłoś administratorowi
mieszkanka
-13 # mieszkanka 2018-09-24 16:30
lapaos: jeśli chodzi o kandydata z KW KOMITET WYBORCZY POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW to o ile się orientuję Pan Czerwiński jest od wielu lat członkiem partii PO. Jakoś Tobie nie przeszkadza jego przynależność partyjna Dlaczego do wyborów nigdy nie szedł ze swojego ugrupowania, albo nie tworzył komitetu z PO? A jeśli chodzi o PSL to 3/4 kandydatów z tego komitetu są bezpartyjni. A poza tym, czy mieszkańcy wsi wg Ciebie są ułomni, żeby nie umieć decydować o kształcie i pomyślności naszej gminy?Czy"wieśniacy" myślisz że nie są wykształceni, i nie umieją oceniać sytuacji? Twoje wypowiedzi świadczą tylko o twoim ograniczeniu albo strachu przed możliwym wygraniem wyborów przez TYCH "WIEŚNIAKÓW". Myślę, że Twój Lider będzie niezadowolony z dzielenia ludzi na A i B.WSTYD.Dla mnie jako mieszkańca Miasta i Gminy Resko wstydzę się z takiej postawy. Szczególnie, iż podejrzewam, że jesteś na liście wyborczej KW KOMITET POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW. Drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Resko,zastanówcie się na kogo głosujecie, bo z tych wypowiedzi można wywnioskować że już jest dzielenie ludzi na gorszych i lepszych. Zwłaszcza dotyczy to mieszkańców wsi. To proszę mi powiedzieć, kto ma reprezentować mieszkańców Gminy Resko w Powiecie? Tylko mieszkańcy miasta? A co ze wsią. Przecież od wielu lat o nich się nie troszczycie. Potrzebujecie ich tylko w wyborach i obiecujecie gruszki na wierzbie. Wiele lat temu Jacek Kurski powiedział "Ciemny lud to kupi"Czy tak ma u nas wyglądać kampania ,na zasadzie pomówień i oszczerstw pod anonimami, bo nawet nie masz odwagi swoim nazwiskiem się podpisać.Pozdrawiam
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-12 # Rubaszny Roman 2018-09-24 17:17
Nie sadzę aby lapaos zarzucał coś mieszkańcom wsi. Podał swe niezadowolenie z akurat tych kandydatur PSL. Nie znam wszystkich - dwóch z pięciu mialem okazje posłuchać i obserwować ich dzialanie... faktycznie dziwię się że nie było innych chętnych .

Kontrargument dotyczacy legitymacji partyjnej burmistrza w odniesieniu do kandydatow do rady powiatu też nie trafiony (analogicznie do PSL kazdy z nieparttjnych jest powiazany bo Kosiniak-Kamysz od lat ma lwgitymacje PSL?).
Zgłoś administratorowi
Lidia Czyż
-56 # Lidia Czyż 2018-09-24 17:27
Witam serdecznie lapaosa.Piszę z imienia i nazwiska- sprostuję, to Ja jestem nr 1 na liście PSL do powiatu. I umiem czytać i pisać ze zrozumieniem. Nie wiedziałam, że mając tak niskie IQ( wg Ciebie poniżej 90)można ukończyć jedne z trudniejszych uniwersytetów w Szczecinie tj. Pomorski Uniwersytet Medyczny. Mam dwie specjalizacje, umiem samodzielnie myśleć. Jestem ze wsi, i wcale się tego nie wstydzę. Nawet jestem dumna ,iż będę mogła reprezentować mieszkańców wsi, o których nikt do tej pory się nie martwił. My, tylko byliśmy potrzebni jak paliwo armatnie do wyborów. Jeden radny niedawno powiedział, że my mieszkańcy cyt: "gówno wiemy, my od was wiemy lepiej co jest wam potrzebne." Nie chcę mieć takich radnych którzy uważają, że My, mieszkańcy Naszej Gminy ,nie potrafimy samodzielnie myśleć. My też wiemy co jest dla nas dobre, i jakie mamy potrzeby. Nie ważne jakie ma się wykształcenie, ważne ile ma się w sobie empatii i mądrości życiowej. A z Twoich wypowiedzi ,miałabym wiele zastrzeżeń co do Twojej osoby.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
0 # Rubaszny Roman 2018-09-24 18:14
Pani Lidio, lapaos nie pisał o tym że ktoś nie potrafi samodzielnie mysleć, co Pani ppdkreśla dwukrornie... a czytać prosty tekst ze zrozumieniem.

Ja jego slow nie odbierałem jako ataku na PSL, ttlko ogólnie kpinę z niektórych kandydatów. Z resztą użył nawet oddzielenia myśli, a wypowiedział się negatywnie rownież o PiS...

Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś administratorowi
lapaos
+30 # lapaos 2018-09-24 19:07
Pani Lidio - nie miałem na celu wypowiadać się o Pani osobiście. Nie oceniałem też konkretnie PSL - poza tym, że startują ludzie ogólnie znani, choć w życiu części nie podejrzewałbym o umiejętnosci predysponujące do zasiadania w Radzie Powiatu. Ale skoro uderzyłem w stół i wykazuje Pani aktywność, to proszę zdradzić w jaki sposób PSL chce zabezpieczyć Gminę Resko przed ewentualną decyzją o alokacji produkcji przez wiadomy zakład? (widmo powszechnego bezrobocia jest jednym z głównych argumentów reklamówki wyborczej w gs24)

Jak PSL zamierza zwiększyć potencjał gospodarczy gminy, uatrakcyjnić ofertę inwestycyjną (sic!) i doprowadzić do pobudzenia aktywności jej mieszkańców? Proszę o konkrety. Przydałoby się też pisać przez pryzmat powiatu do którego Pani kandyduje.

Z tym wykształceniem to już od kilku ładnych lat ukończenie studiów licencjackich nie jest niesamowitym osiągnięciem. Nie przesadzałbym... Myli pani IQ z wykształceniem, wiedzę i umiejętności z doświadczeniem.
Zgłoś administratorowi
Marcin
+19 # Marcin 2018-09-25 09:19
PSL rządziło powiatem poprzednią kadencje starosta vice starosta z PSL i jak było wiadomo. Czas na zmianę. Sporo osób wietrząc widmo klęski PSL przepisało się do PIS zgodnie z dewizą nie ważne gdzie ważne żeby wygrać.
Zgłoś administratorowi
Kaja
+11 # Kaja 2018-09-25 09:53
lapaos- piszesz o tym,że kandydaci powinni przejść testy na inteligencję i czytanie ze zrozumieniem. Na dole umieszczony jest prosty tekst "Komentuj.Nie obrażaj" Jak widać NIE ZROZUMIAŁEŚ tekstu na poziomie przedszkolnym.
Tak się zasiedziałeś (łaś) w tych rządach,że opluwasz każdego,kto stanowi potencjalne zagrożenie dla Ciebie.Czego tu się bać? Skoro ludzie są zadowoleni z rządzącej inteligencji,która nie dostrzega problemów mieszkańców gminy-dziurawych dróg,braku chodników, likwidacji szpitala,skandalicznych warunków w przychodni i wielu innych. Tak więc, jeżeli są zadowoleni ,to zagłosują na kandydatów promowanych przez Ciebie,choć kultura i czytanie ze zrozumieniem nie są mocną stroną niektórych.....
Zgłoś administratorowi
Arek Duparek
-7 # Arek Duparek 2018-09-25 10:34
Cytat:
Proszę o konkrety. Przydałoby się też pisać przez pryzmat powiatu do którego Pani kandyduje.
Chyba zatkało kakało.
Zgłoś administratorowi
Wanda
+13 # Wanda 2018-09-25 19:30
Czekam na koło ratunkowe dla burmistrza. Czy ktoś się poświęci i wystawi swoją pseudo kandydaturę?
Zgłoś administratorowi
Baba Jaga
+10 # Baba Jaga 2018-09-26 18:55
Z tego co mi wiadomo to poprzedni burmistrz ściągnął ikeę do poprzedniego tartaku a ten tylko podpisal niczym PAD ostatnie formalnosci. Pan Czerwinski nie zrobił ABSOLUTNIE NIC z panujacym bezrobociem w Resku...... A sory sprzedał wszystko co możliwe aby gmina nie zbankrutowala, tak niestety ale nasza gmina nie posiada już nic na WŁASNOŚĆ! Sorry ale coś tu jest nie tak i chyba mieszczuchy są ślepi albo tak bardzo głupi gdy kolejny raz wybieraja tego "pana" na burmistrza!
Zgłoś administratorowi
Arek Duparek
-6 # Arek Duparek 2018-09-27 11:24
Babo Jago - może na Gertrudach nikt o tym nie wiedział, ale gmina ma jeszcze sporo gruntów - obecnie trwa przetarg na jedną z działek na Kiliańskiego.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Ogłoszenia drobne

Komentarze Czytelników

loading...
Ostatnie komentarze
Ostatnio komentowane artykuły
Popularne

Istotne

edyta_klepczynska.jpg
Arkadiusz_Czerwinski_burmistrz2.jpg
BIP Urząd Miejski w Resku
arkadiusz_czerwinski.jpg
Arkadiusz_Czerwinski_burmistrz1v3.jpg
Arkadiusz_Czerwinski_burmistrz3.jpg
logotypy_fio.jpg
Arkadiusz_Czerwinski_burmistrz1v2.jpg
Centrum Kultury w Resku
Arkadiusz_Czerwinski_burmistrz1.jpg
KWW_GDM.jpg
Regionalny System Ostrzegania woj. Zachodniopomorskie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Urząd Miejski w Resku
Powiat Łobeski

                    OGŁOSZENIA DROBNE  |  OGŁOSZENIA PŁATNE  |  REKLAMA