Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„I Bieg o Strzałę Widanta” już za nami. Pomysłodawcą organizacji biegu   był  Burmistrz Reska pan Arkadiusz Czerwiński. Nazwa imprezy wzięła się z chęci ocalenia od zapomnienia rodu Widantów, którzy obok  rodu Borków, byli właścicielami naszego miasteczka.

I  tak 1-go maja 2014 do naszego współczesnego grodu zawitali  zawodnicy  z całej Polski by przebiec 10 km urokliwej trasy. Przyjechali profesjonaliści i amatorzy biegania, udział wzięli pasjonaci kijków Nordic Walking i ci, którzy chcieli  po prostu pokonać trasę, by udowodnić sobie samym, że dadzą radę. Na trasie nie zabrakło mieszkańców gminy Resko, którzy na czele z Burmistrzem Arkadiuszem Czerwińskim, startującym z symbolicznym  numerem 1 , walczyli o status najszybszej mieszkanki i najszybszego mieszkańca gminy.

W biegu głównym wystartowało 295 zawodników, ukończyło 286. Każdy z uczestników biegu głównego został udekorowany medalem w formie strzały, ponadto otrzymał pakiet startowy : koszulkę z logo biegu, foldery o Resku i  trasie biegu, a także bon na smaczną grochówkę. Zwycięzcy odebrali statuetki i nagrody pieniężne oraz dyplomy w poszczególnych kategoriach  z rąk Burmistrza Reska pana Arkadiusza Czerwińskiego, pani Danuty Mielcarek Sekretarz Gminy oraz pana Andrzeja Gradusa radnego Powiatu Łobeskiego .W kategorii open za zdobycie  I miejsca wśród kobiet i mężczyzn  wręczono SUPER STRZAŁY ufundowane przez Starostę Powiatu Łobeskiego. Wśród wszystkich zawodników  rozlosowano także dodatkowe nagrody - akcesoria sportowe, w tym rower górski. 

Zmagania biegowe rozpoczęto startem najmłodszych dzieci – przedszkolaków, a potem kolejno biegały dzieci ze szkół podstawowych,  młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – razem 298 młodych sportowców. Ucieszyło nas uczestnictwo młodych biegaczy ze szkół spoza naszego terenu. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale w formie strzały lub smycze z logo biegu, najmłodsi balony z logo imprezy, a zwycięzcy medale ufundowane przez Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS i nagrody rzeczowe przekazane przez Burmistrza Reska. Dekoracji  zwycięzców dokonali Burmistrz Reska i Sekretarz Gminy oraz gość honorowy, mistrz olimpijski w wioślarstwie, pan Tomasz Kucharski.
   

I Bieg o Strzałę Widanta wygrał pan Siergiej Rybak (Leszno) a wśród kobiet pani Dominika Nowakowska (Lębork). Najszybszymi mieszkańcami gminy Resko zostali pan Marcin Mielcarek i pani Ryszarda Czaban. Przebieg imprezy komentował były trener kadry narodowej w biegach lekkoatletycznych, pan Piotr Kiedrowicz. Na scenie w programie artystycznym wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego i młodzież z Zespołu Szkół w Resku, w pokazie żonglerki piłką nożną Dawid Krzyżowski, a zwieńczeniem programu był występ zespołu disco-polo DIZEL. Nad całością imprezy czuwali pracownicy Centrum Kultury w Resku przy współpracy firmy Sport Konsulting Tomasz Lewandowski. 
   

I w tym miejscu składamy podziękowania dla wszystkich, którzy  zaangażowali się
w przedsięwzięcie, za życzliwość, okazaną pomoc i wsparcie I Biegu o Strzałę Widanta, które pozwoliły nam przeprowadzić imprezę  na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Dziękujemy serdecznie sponsorom i patronom imprezy:

 • Spółce Akcyjnej „Elfeko” z Gdańska,
 • Aptece „Centrum Zdrowia” z Reska,
 • Firmie ZUBWiT Cezary i Dariusz Mętlowie z Reska
 • Starostwu Powiatowemu w Łobzie,
 • Zakładowi Projektowania i Wykonawstwa Instalacji Elektrycznych Jerzy Mingałlo z Gorzowa Wielkopolskiego,
 • Spółce Cywilnej „Gama” Barbara Jeż, Oktawiusz Jeż z Reska,
 • Spółce Cywilnej „Magnum” Aneta i Oktawiusz Jeż z Reska,
 • Unii Miast i Gmin Dorzecza Regi z siedzibą w Płotach,
 • Firmie Najda Consulting ze Szczecina,
 • Nadleśnictwu Resko,
 • Spółce Jawnej „Cestra” Marzena Strojna z Reska ,
 • Firmie „Igmat” Krzysztof Śliwiński z Reska,
 • FU „Areks” Arkadiusz Druch z Łobza,
 • Spółce „Wodociągi i Kanalizacje” Resko,
 • Firmie Usługi Geodezyjne Tomasz Niedźwiedź z Reska,
 • Firmie „Vital” Pilchowo
 • FU „Kajnet” Justyna Grankowska z Reska,
 • Zachodniopomorskiemu Zrzeszeniu LZS w Szczecinie,
 • Firmie Usługi Sprzątania Lilia Piskło z Reska,
 • Barbarze i Henrykowi Junikom Elektrownie Wodne Żerzyno,
 • FHU „Aga” Jan Duda z Reska,
 • Firmie „Przewóz osób Mirosław Biały” z Reska,
 • Firmie Budowlanej „Matres” Marek Wierzbowski z Przemysławia,
 • Ognisku TKKF „Błyskawica” z Łobza
 • Zakładowi Kominiarskiemu Ryszard Zakrzewski z Reska,
 • Firmie „ReklamaResko.pl” Marcin Karłowski,
 • Mariuszowi Marynowskiemu Bar „Bartek” z Reska,
 • Firmie „Impala” Małgorzata Święcicka,
 • Zakładowi Usług Budowlanych i Komunalnych Resko,
 • Stowarzyszeniu Grand Prix Poznania z Wągrowca („zBiegiemNatury”),
 • FUNdacji BIEGanie z Warszawy („BiegamBolubię”)
 • FPU Arkadiusz Jeż z Reska,
 • Spółce Cywilnej „Klif „ Joanna Kalinowska i Halina Lis z Reska,
 • Zakładowi Usług Leśnych, Drzewnych MAXLAS Jadwiga Nadolska Łosośnica
 • Redakcjom : Resko24.pl-Portal Miasta i Gminy Resko,
 • Nowemu tygodnikowi łobeskiemu,Tygodnikowi łobeskiemu i Gazecie łobeskiej, Rega TV         

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku, Policji i Straży Miejskiej w Resku, Firmie Eskumed Ratownictwo Medyczne z Reska, pracownikom Urzędu Miejskiego w szczególności panom M. Miszczyszynowi, J. Strózikowskiemu i M. Jaworskiemu, panom T. i M. Niedźwiedziom za pomoc w dokładnym wytyczeniu trasy, pani V. Dynarskiej-Adamowicz - dyrektor Szkoły Podstawowej w Resku  i jej pracownikom za przygotowanie parkingów oraz  sali gimnastycznej z zapleczem, gdzie zorganizowano biuro zawodów. Podziękowania należą się panom  R. Gojlikowi i J. Michalczyszynowi za pomoc i koordynację biegów dla dzieci i młodzieży oraz wszystkim dyrektorom, nauczycielom ze szkół  i Przedszkola gminy Resko, którzy wzięli udział w naszym projekcie.

Dziękujemy za przygotowanie programu artystycznego paniom Natalii Dziubie i Anecie Kajmie, a pani Dorocie Roli i Marcinowi Karłowskiemu za  przygotowanie folderu promującego I Bieg i nasze miasto. Serdecznie dziękujemy za pomoc ze strony wolontariuszy paniom Władysławie Rudkowskiej i Iwonie Gut oraz uczniom reskich szkół : Monice Biały, Marcie Babak, Monice Babak, Paulinie Mazurek, Kacprowi Wiśniewskiemu, Kacprowi Szajkowi, Mateuszowi Śliwińskiemu, Krzysztofowi Woźniakowi, Sewerynowi Osiakowi, Adrianowi Markowskiemu, Adrianowi  Ścisłowskiemu, Markowi Wąchale, Mateuszowi Ciurze i  Wójtowiczowi oraz uczennicom spoza Reska Karolinie i Sarze Nieszporek.   

Dziękujemy współorganizatorom firmie Sport Konsulting Tomasz Lewandowski i jej pracownikom za profesjonalizm i  fachowość w przeprowadzeniu biegu. Dzięki współpracy
 z panami Tomaszem Lewandowskim i Sebastianem Wierzbickim organizacja biegu została przeprowadzona, naszym zdaniem, na wysokim poziomie.

Na koniec bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Centrum Kultury za  zaangażowanie
i olbrzymi wkład pracy w realizację przedsięwzięcia. Kolejny „ Bieg o Strzałę Widanta” w Resku  został już wpisany w kalendarz przyszłorocznych imprez organizowanych przez Centrum Kultury w Resku. Do zobaczenia za rok.
                                      
Dyrekcja  Centrum Kultury w Resku
Jolanta Furman i  Alicja Tichanów

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x