Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W tym roku na terenie naszej Gminy została porzucona rekordowa ilość zwierząt. Dzięki wolontariuszom, którzy zapewniają domy tymczasowe, schronienie znalazło ponad 10 kotów. Przebywają one pod dachem wolontariusza do momentu znalezienia nowego domu.

Są w nich karmione butelką, leczone i uczone życia wśród ludzi. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt osłabionych, szczeniąt i kociąt najbardziej narażonych na groźne dla życia choroby wirusowe czy zwierzaków, które zwyczajnie nie radzą sobie w warunkach schroniskowych. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni wolontariuszom za ich dotychczasową pracę i zwracamy się do pozostałych mieszkańców naszej Gminy, aby dołączyli do ich grona, okazując serce porzuconym futrzakom, które czekają na pomoc.

Koty to bardzo wrażliwe zwierzaki. Utrata domu, Pana, bezpieczeństwa bardzo często skutkują u nich zupełną utratą chęci do dalszego życia. Części porzuconych wolnożyjących kotów udaje się pomóc dzięki działaniom wolontariuszy. Niestety niektóre ze zwierząt z przyczyn zarówno psychicznych jak i zdrowotnych potrzebują do życia warunków domowych. Właśnie dla takich kotów jedynym ratunkiem jest tzw. DOM TYMCZASOWY, czyli indywidualne żywienie i indywidualna opieka weterynaryjna, a przede wszystkim konkretne ludzkie ręce, które znów pogłaszczą, przytulą i zadbają. Dzięki tymczasowym domom koty dochodzą do siebie zdrowotnie i psychicznie, otoczone opieką wolontariusza. Początkowo nieufne i zdziczałe, dzięki Waszej chęci, cierpliwości i czułości mogą stać się pogodnymi mruczkami, które z pewnością o wiele łatwiej znajdą kochający dom. Ty zyskujesz doświadczenie w opiece nad zwierzętami, a one mają okazję nauczyć się życia z ludźmi.

 

Osoba podejmująca się pełnić rolę tymczasowego opiekuna musi mieć świadomość, że nie da się przewidzieć, jak długo potrwa szukanie domu dla danego zwierzaka. Bardzo zależy nam na tym, aby zwierzaki oczekujące na adopcję miały jak najlepsze warunki. Najczęściej są to koty i psy, które w swoim życiu zaznały już samotności, strachu, bólu, cierpienia, choroby, dlatego ważne jest, aby szybko zapomniały o wszystkim, co złe i poznały w końcu, co to dom, pełna miska, ciepło, własny kąt i miłość oraz troska opiekuna. Domy tymczasowe są wspaniałą alternatywą dla klatek czy kojców oraz możliwością lepszego poznania podopiecznego oraz zwiększeniem szans na szybsze znalezienie nowego domu.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do Pani Ewy Bakunowskiej

Urząd Miejski w Resku - pokój nr 2,

Tel: 91 39 51 503 wew. 22.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x