Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przedstawiciele spółki "COR", wypowiedzieli umowę dzierżawy pomieszczeń od gminy Resko w budynku przy ul. Monte Cassino. Z dniem 31 grudnia br. spółka kończy świadczenia zdrowotne w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie gminy Resko. W ostatnich dniach, Rada Miejska w Resku podjęła decyzję w sprawie nowego podmiotu realizującego świadczenia zdrowotne.

Dzisiaj już wiemy, że będzie to spółka z terenu województwa mazowieckiego która prowadzi działalność w zakresie różnych świadczeń zdrowotnych, w tym POZ. W Resku ma powstać filia tej firmy, a jeden ze współwłaścicieli pochodzi z terenu gminy Resko. Działalność nowej spółki ma ruszyć z nowym rokiem, a konkretniej od 2 stycznia 2020 roku. Jak nas zapewniał w rozmowie telefonicznej przedstawiciel spółki, w tej chwili trwają prace nad przejęciem świadczeń w sposób, który przysporzyłby pacjentom jak najmniej problemów. Nowa spółka, będzie miała swoją siedzibę w obecnym budynku przychodni.

Jak ustaliliśmy, oprócz spółki z województwa mazowieckiego, swoją ofertę przedstawił szpital z Nowogardu - który prowadzi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy na terenie dawnego szpitala w Resku oraz realizuje świadczenia w ramach POZ w Nowogardzie. Rada Miejska w Resku trzykrotnie zwoływała posiedzenie w sprawie nowego operatora, ostatecznie w głosowaniu radni wybrali ofertę spółki z województwa mazowieckiego. Sprawa była pilna, chodziło o zachowanie ciągłości świadczeń zdrowotnych na terenie gminy Resko.

Do końca roku, mieszkańcy gminy Resko nadal mogą korzystać z usług lekarzy spółki "COR" na starych zasadach. O istotnych szczegółach, będziemy informowali na bieżąco.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x