Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przebudowa oraz rozbudowa ulicy Parkowej w miejscowości Resko wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem przy zejściu do rz. Rega, to kolejny projekt z dofinansowaniem realizowany przez gminę Resko.

Jak już wcześniej informowaliśmy, realizacja tego projektu została podzielona na dwa etapy. Właśnie teraz drugi etap prac przy ul. Parkowej zbliża się ku końcowi. W zakres tych prac wchodzi wykonanie robót drogowych, ułożenie chodników, montaż elementów małej architektury oraz montaż automatycznej toalety. Już dzisiaj widzimy, że to miejsce zyskało na swojej atrakcyjności. Zejście do rzeki Regi, zwłaszcza w okresie letnim, jest oblegane przez miłośników spływów kajakowych.

Gmina Resko otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości: 499.914,00 złcałość będzie kosztowała 1.151.501, 20 zł. Projekt jest współfinansowany w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”. Wykonawcą prac jest firma "ZUBWiT Mętlowie" z Reska.

Termin realizacji tego projektu upływa 30 kwietnia 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że tę inwestycję uda się zakończyć przed terminem, najprawdopodobniej już w styczniu.

 

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x