Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę 1 kwietnia 2020r. ruszył projekt Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt umożliwia samorządom zakup m.in. komputerów przeznaczonych dla uczniów. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów przeznaczono 186 milionów złotych. Na zakup sprzętu można uzyskać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie.

W dniu 9 kwietnia 2020r. Gmina Resko podpisała Umowę o powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Gmina Resko pozyskała dofinansowanie na realizację Projektu w kwocie 60 tysięcy złotych.

 

Jest to maksymalna kwota, jaką mogła otrzymać Gmina.

W dniu 01.04.2020r. Gmina Resko opublikowała zapytanie ofertowe na zakup 27 komputerów w ramach ww. grantu.

To sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę. Sprzęt zostanie przekazany do szkół, dla których Gmina Resko jest organem prowadzącym. Dyrektorzy placówek przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym uczniom.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x